Тарас Яропуд

t yaropud(1980) Випусник заслуженої артистки України Щур В.Г. Народився в 1980 році у місті Камянеці-Подільському в сім`ї педагогів. Грою на скрипці розпочав займатись в 4 роки. В музичній школі навчався в класі викладача В.В.Старенького.

У 1995 році вступив до Хмельницького музичного училища (клас засл. артистки України В.Г.Щур), після закінчення якого продовжував навчання в НМАУ  ім.П.І.Чайковського (клас професора Б.А.Которовича). У 2003 р. розпочав навчання в асистентурі-стажуванні НМАУ ім.П.І.Чайковського (клас  професора Б.А.Которовича).

У 2000-2001 році скрипаль був стипендіатом і проходив стажування у Northern Kentucky University (США) у класі викладачів Ереса Офера та Йорама Йонгермана. Впродовж цього часу удосконалює свою гру на майстер-класах в таких відомих скрипалів як Іда Гендель, Курт Сасманхауз, Кшиштоф Сметана.

Володар Гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» (1998). Лауреат міжнародного конкурсу імені М.В.Лисенка (2008).

З 2003 – друга  скрипка  струнного квартету «Колегіум». Концертує як соліст, у складі квартету та у складі ансамблю в Україні, Польщі, Німеччині, Франції, Бельгії, Голландії, Швейцарії, США, Росії, Білорусі, Литві, Естонії. В репертуарі Тараса Яропуда зібрані твори різних епох, напрямків та стилів.

З вересня 2006 року - викладач кафедри скрипки НМАУ ім. П.І.Чайковського.

У Національному камерному ансамблі «Київські солісти»  працює з 1999 року, з 2007 року – концертмейстер ансамблю.

t yaropud