Пірог Олег Йосипович

kompozitor

Педагог, баяніст. Народився 1944 року у місті Хмельницькому. Початкову музичну освіту здобув у Хмельницькій ДМШ №1 (1960 р. закінчення), по класу баяна у Г.М. мельников. У 1964 році закінчив навчання в ХМУ ім. В.І. Заремби, клас В.І. Косєва, а у 1973 році - Одеську консерваторію в класі О.Ф. Алферова.Олег Йосипович є фундатором сімейного квартету баяністів, до якого ще входив його брат – Пірог Віталій Йосипович, та сини Пірог Богдан Олегович і Пірог Руслан Олегович. За час існування колектив дав понад 200 концертів. Як керівник оркестру хореографічного колективу «Поділля» виступав з гастролями у Польщі, Болгарії, Німеччині, Франції, Іспанії, Італії, Португалії та інших країнах світу. Серед його кращих вихованців, що продовжили своє навчання у вищих муз. закладах: Т. Романчук та В. Кравець.

Високих творчих успіхів досягли його сини близнюки: Богдан та Руслан Піроги, які у 2008 році отримали звання Заслужених артистів України. Музичну освіту здобули у Хмельницькій ДМШ №1 по класу баяна, ХМУ ім. В.І. Заремби, а пізніше – Київській консерваторії. З 2002 року працюють у Національному заслуженому академічному ансамблі народного танцю ім. П. Вірського у м. Київ.

У творчих здобутках дуету лауреатство Міжнародних конкурсів, серед яких : «Трофей Югославії », «Фогтландські дні музики» 1-премія. Протягом існування дует неодноразово гастролював по містах США, Мексики, Єгипту і т.д.

Ще одним яскравим представником музичної династії є Пірог Віталій Йосипович, який є молодшим братом Олега Йосиповича. Чудовий баяніст, педагог, заслужений артист України та член НВМС. Навчався у Хмельницькій ДМШ №1, ХМУ ім. В.І. Заремби, пізніше у Київській консерваторії. У 1974-75 рр. працював артистом Ансамблю пісні і танцю Київського військового округу. З 1975 по 1989 рік – викладач-методист, завідувач відділу, керівник оркестру народних інструментів.

З 1989 по 1995 рік, Віталій Йосипович соліст хмельницької обласної філармонії, а з 95 і по 99 соліст Національної філармонії України у м. Київ. Протягом 7-ми років живе і працює у Філадельфії. По поверненні на Україну у 2007 році, живе і працює у Києві. Віталій Йосипович є – лауреатом конкурсів : “ Трофей світу ” (1995 р. Італія, 1-премія); “Фогтландські дні музики ” ( Німеччина, 1996 р. 3-премія); “ Кубок світу ” (Швейцарія, 1997 р. 2-премія); “Golden Accordion” (США, 2000 р. 1-премія ); “Prize Buffalo” (CША, 2006 р. 1-премія) та інших конкурсів.