Творча зустріч з М.Р.Черкашиною-Губаренко

Творча зустріч з М.Р.Черкашиною-Губаренко
2 березня 2017 року в органній залі Хмельницької обласної філармонії пройшла творча зустріч викладачів та студентів Хмельницького музичного училища з М. Р. Черкашиною-Губаренко – заслуженим діячем мистецтв України, доктором мистецтвознавства, членом-кореспондентом Академії мистецтв України, професором кафедри історії світової музики Національної музичної Академії України ім. П. І. Чайковського. Спілкування з видатним українським вченим-музикознавцем відбулось в рамках проведення VIII Міжнародного фестивалю камерної музики «Хмельницький камер фест», метою якого є розвиток українського камерного виконавства та знайомство шанувальників жанру з розмаїтою палітрою музичного сьогодення у досконалій виконавській інтерпретації блискучих музикантів сучасності.
Марина Романівна є одним із найкращих в Україні фахівців оперного мистецтва, до того ж талановитим музичним критиком і лібретистом. Працюючи в творчому союзі зі своїм чоловіком, видатним українським композитором Віталієм Губаренком, вона писала лібрето до його опер і балетів («Альпійська балада», «Сват мимоволі», «Монологи Джульєтти», «Вій», «Майська ніч»). 
Коло її наукових інтересів вражає, але є кілька знакових постатей, серед яких особливо вирізняється надзвичайно складна особистість Ріхарда Вагнера. Зацікавленість вагнерівською творчістю ще з студентських років стала поштовхом до створення Київського вагнерівського товариства, головою якого вона увесь цей час залишається. Товариство здійснює широку просвітницьку роботу серед поціновувачів оперного мистецтва. Марина Романівна постійно виступає на його засіданнях з цікавими доповідями та знайомить з визначними подіями у світовому оперному мистецтві. Неодноразово їй поталанило відвідати осередок вагнерівського мистецтва – місто Байройт і оцінити у критичних нарисах вистави щорічного вагнерівського фестивалю. Саме завдяки діяльності Київського вагнерівського товариства фестиваль у Байройті змогли відвідати й рекомендовані товариством молоді українські музиканти – вагнерівські стипендіати.
Зустріч пройшла в теплій, невимушеній атмосфері. З самого початку Марина Романівна зазначила, що спробує провести її не в звичній для себе та для нас площині. Презентація авторських поетичних збірок «Вірші про музику й музикантів» і «Тревоги возраста и времени» продемонстрували унікальний багатогранний талант дослідниці. З притаманною їй простотою і природною акторською обдарованістю гостя читала власні вірші, розповідала цікаві факти з власного життя, ділилася спогадами про надзвичайно талановитих членів своєї родини, які завчасно пішли з життя – дочку Ірину та чоловіка – Віталія Губаренка. 
Щире захоплення і бурхливі аплодисменти заповнили зал після останнього вірша і кожен з присутніх був вражений талантом та особистістю видатного музикознавця. На завершення творчої зустрічі викладачі та студенти відділу «Теорія музики» отримали у дарунок 2 аудіо диски з камерно-інструментальними та камерно-вокальними творами Ірини та Віталія Губаренків, презентовані Мариною Романівною книги, автографи з авторськими побажаннями і зробили загальне фото. Всі учасники зустрічі подякували гості за змістовну та пізнавальну бесіду і висловили сподівання на подальше спілкування та співпрацю.

16997804 429016030768732_7931008144135899111_n 16997814 429016104102058_7463825062904985290_n 17022293 429016034102065_8765542225048837389_n