КОБЗАРЮ! ЗНОВ ДО ТЕБЕ Я ПРИХОДЖУ!

 

kobzar111 березня 2015 року відбувся конкурс на краще читання поезії Т.Г.Шевченка серед студентів  І-ІІ курів Хмельницького музичного училища ім. В.І.Заремби Вже стало доброю традицією Хмельницького музичного училища ім. В.І.Заремби щовесни вшановувати пам’ять Великого Кобзаря Шевченківським Березнем. Невід’ємною його частиною є щорічний конкурс читців-декламаторів, знавців творчості Тараса Шевченка «Кобзарю! Знов до Тебе я приходжу…».

kobzar4 Мета заходу – популяризація творчості митця, виховання у молодого покоління українців належного ставлення до літературної спадщини Пророка. Конкурсна програма передбачає виконання окремих поезій Т.Шевченка, уривків з його поетичних і прозових творів.У творчому випробуванні, що відбулось у Великому залі училища, взяли участь студенти І-ІІ курсів. Напрочуд емоційно линула поезія з уст юних музикантів. Слухаючи кожного учасника цього поетичного дійства, я особисто відчувала особливу гордість – гордість за підростаюче покоління, яке вирушає у самостійне життя із Шевченковим словом на вустах. Справжній дух любові до України, її генія наповнив залу, коли прозвучали патріотичні пісні у виконанні Ольги Данілкович та дуету бандуристів у складі Марини Круть та Маріанни Волкової

Ведучі заходу – Анастасія Гулевата та Назар Ільчишен.Відеоматеріали заходу підготував куратор академічної групи  В.П. Кашперський. 

kobzar3Зрозуміло, що визначити переможців серед талановитої молоді – непросте завдання. Але з ним впорались члени компетентного журі, очолюваного директором навчального закладу  В.Ю. Бернацьким.  Незважаючи на те, що всі виступи були надзвичайно переконливими, переможцями стали: Христина Чубак, яка здобула І місце, Тарас Питлюк   – ІІ місце, Лілія Заєць – ІІ місце, Максим Борінов   – ІІІ місце,  Олександра Сарай   – ІІІ  місце.  На думку організатора конкурсу І.А. Радченко, такі заходи дають можливість торкнутися юних душ і почути справжню мелодію художнього слова. 

kobzar2Під час обговорення результатів конкурсу студенти демонстрували рівень своїх знань, відповідаючи на бліц-запитання з біографії та творчої спадщини Кобзаря.  Маємо надію, що наступний конкурс, присвячений 202-ій  річниці від дня народження  Т. Шевченка, окреслить нові таланти та збагатить конкурсантів та слухачів новими відкриттями глибини, величі та сучасного трактування Шевченкового слова.                                        Тетяна Коваль, викладач відділу «Загальноосвітні дисципліни»