ЧОТИРИ МИТТЄВОСТІ ТВОРЧИХ ЗУСТРІЧЕЙ СТРУННОГО ВІДДІЛУ

фото 1

         У Хмельницькому музичному училищі з перших років існування завдяки ентузіазму наших дорогих вчителів-фундаторів, студенти і викладачі об’єднуються в єдину творчу систему. Радість і суворість навчання надихаються зустрічами з видатними творчими особистостями. Усі відділи запрошують для спілкування і передачі натхнення видатних музикантів, науковців, концертантів, педагогів вищих навчальних закладів. На відділі «Оркестрові струнні інструменти» в першому семестрі 2014/2015 н.р. привернули увагу «Чотири осінньо-зимові миттєвості» зустрічей з Прекрасним

I. 13.ХІ.2014. - творча зустріч студентів та викладачів училища з лауреатом міжнародних конкурсів, скрипалем, професором Андрієм Бєловим (Ганновер, Німеччина). 

Музикант народився на Хмельниччині, де й зробив свої перші кроки на складному шляху до майстерності, визнаної в багатьох країнах світу. З 15-ти років, коли для більшості студентів Хмельницького

музичного училища відкривається свідомість до професійного знання і вміння, для Андрія Бєлова відкрилось життя в Німеччині – в Ганноверівському університеті музики і драми у Кшиштофа Вергзиня, далі - в Паризький консерваторії, виступи на конкурсах, концертах, праця в Ганновері, спілкування з видатними музикантами. В 22 роки він отримав  право грати на скрипці Гварнері, в 24 роки спромігся фінансово підтримувати студентів Ганноверівського університету, заснувавши організацію MusikBrauchtFreunde

Доброзичливій, легко спілкується з людьми,  досконало володіє сольною і ансамблевою грою, має великий досвід сценічних виступів.

 Дуже корисним для викладачів та студентів став  майстер-клас, який Андрій Бєлов провів з камерним оркестром ХМУім. В.І. Заремби (диригент Цмур О.Г.) у залі обласного науково-методичного центру.

II.  4-5.ХІІ.2014. - концерт та майстер-клас віолончеліста, лауреата міжнародних конкурсів, професора Женевської консерваторії та Вищої школи музики Берна, члена журі міжнародних конкурсів у Франції та Швейцарії Дениса Северіна (Женева, Швейцарія).       

На усе життя запам’ятають хвилини виконавського та педагогічного єднання з професором студентка І курсу музичного училища Анастасія Нечипорук (клас викладача Левчука О.В.), учні Хмельницької ДМШ № 1: Олексій Стрельченко (клас викладача Заворотної М.Д.), Едуард Кисіль (клас викладача Загоруйко Р.П.) та Олексій Малик (клас викладача Луценко О.Е.).   Заворотна М.Д. відзначила, що «наочно відбувся педагогічно-виконавський процес світового рівня».

Важливим є те, що професор Д. Северін з раннього етапу навчання привчає учня не просто виконувати нотний текст, а звертатися до глибини музичного задуму композитора, усвідомлювати, який зміст композитор заклав у музику.

Усі присутні гаряче висловлювали подяку Д. Северіну за проведену ним роботу, а також організатору зустрічі Левчуку О.В., який постійно дбає про подальший потужний розвиток віолончельної школи на Хмельниччині.

ІІІ.  11.ХІІ.2014. - концерт студентів відділу «Оркестрові струнні інструментів» на науково-дослідницькому семінарі, присвяченому 90-річчю від дня народження видатного музиканта- скрипаля Леоніда Когана.

Ведучими творчої зустрічі були викладачі відділу «Теорія музики» Тимофєєва І.К. і Варавкіна-Тарасова Н.П. , а також студент IV курсу Назарій Юрков. У концерті виступили студенти відділу: Марія Маковій (І к.), Анастасія Нечипорук (І к.), Марія Білоус (ІІ к.), Антон Пастушок (ІІІ к.), Ганна Слободян (ІІІ к.), Оксана Лещенко (IV к.) – класи викладачів Левчук Т.М. , Левчука О.В. , Цмур О.Г. , Кротенка Г.І. , Пасєки В.Г. , Вінскевич К.В. (концертмейстери Василець В.П. , Колесник Б.В., Звір К.В., Іщук Л.П.).  

Концерт у поєднанні з виконавсько-дослідницькою роботою викладачів і студентів музичного училища можна вважати яскравим народженням циклу творчих вечорів «Музичні династії», головна мета яких – поділитися духовним родинним надбанням українського народу.

IV.  24.ХІІ.2014. «Віолончельна пектораль. Пам’яті вчителя». Дійство відбулось за участю Камерного оркестру Хмельницької обласної філармонії (художній керівник і головний диригент Олександр Драган). Диригент програми -  Тарас Мартиник.           Солісти – лауреат міжнародних конкурсів Ярослав Мігаль (віолончеліст; м. Львів та, лауреат міжнародних конкурсів Олександр Пірієв (віолончеліст, музикознавець, м.Київ).До програми увійшли: Концерт для віолончелі з оркестром Карла Філіппа Еммануеля Баха, Концерт для двох віолончелей з оркестром німецького віолончеліста-віртуоза Юліуса Кленгеля, Концерт для віолончелі з оркестром Йогана Крістіана Баха.  Виступ Всеукраїнського гастрольного туру «Віолончельна пектораль» на Хмельниччині завершився своєрідним подарунком – дует майстрів прийняв до тріо Майю Поцулко, майстерну випускницю ХМУ. Разом вони виконали  «Реквіум» для трьох віолончелей чеського віолончеліста Давида Поппера.

Такою світлою «музичною нотою» прозвучали «Чотири миттєвості творчості» першого семестру відділу «Оркестрові струнні інструменти» Хмельницького музичного училища ім. В.І. Заремби. Сподіваємось, що попереду  - лише Радість, як особлива Мудрість…

Надія  Варавкіна-Тарасова,

кандидат мистецтвознавства