оркестрові струнні інструменти

Levchyk OleksandrЛевчук Олександр Володимирович (1950 р.н.) – завідувач цикловою комісією відділу «Оркестрові струнні інструменти», викладач по класу віолончелі. Освіту здобув у Алма-Атинській консерваторії, за спеціальністю: «викладач, артист оркестру (камерного ансамблю)».
З 1980 року працює в Хмельницькому музичному училищі ім. В.І.Заремби на посаді викладача відділу «Струнно-смичкові інструменти». З 1989 по 1993 рік – заступником директора з навчальної частини, а з 1993 р. і по сьогодні завідувач відділом «Оркестрові струнні інструменти». З 1990 – 2011 р. працював концертмейстером групи віолончелей камерного оркестру, та з 2001 – 2011 р. концертмейстером обласного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії.
Студенти Левчука О.В. постійно беруть участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних та обласних конкурсах виконавців на струнно-смичкових інструментах, а саме: Петренко Ілля Лауреат І премії Всеукраїнського конкурсу “Нові імена України” (м. Київ 2003 р.); Петренко Ілля Дипломант Всеукраїнського конкурсу “Слобожанський вернісаж” (м. Харків 2004 р.), Маціборук Д. лауреат Всеукраїнського конкурсу “Нові імена України” (Київ, 2007 р.), Щербаков К. – учасник Міжнародного музичного фестивалю «Харківські асамблеї» (Харків, 2011). У 2016 році Нечипорук Анастасія здобула І премію та Кляпетура Нестор здобув ІІ премію на І Всеукраїнському фестивалі-конкурсі виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Ю.П. Хілобокова, що проводився у м. Кіровограді.
Олександр Володимирович є постійним членом журі обласних та всеукраїнських конкурсів, брав участь у семінарах для викладачів струнно-смичкових інструментів, давав «майстер-класи», виступав з доповідями, методичними рекомендаціями, надавав практично-методичну допомогу викладачам ДМШ області.
Він є співзасновником та організатором обласного конкурсу юних виконавців на струнно-смичкових інструментах. Має методичні праці, а саме: “Постановче оформлення ігрового апарату віолончеліста”, “Техніка лівої руки віолончеліста”, “Техніка правої руки віолончеліста”, “Робота над інструктивним репертуаром на початковому періоді навчання” та інші.
Студенти його класу постійно приймають участь у концертному житті училища, філармонійних концертах, на телебаченні, в дитячих музичних школах, музеях, навчальних закладах міста та області. Випускники класу систематично вступають у вищі музичні заклади ІІІ-IV рівня акредитації..

KrotenkoКротенко Георгій Іванович (1944 р.н.) – старший викладач, викладач-методист по класу контрабасу відділу «Оркестрові струнні інструменти». Г.І. Кротенко закінчив Полтавську ДМШ, а у 1968 році – Хмельницьке музичне училище по класу свого батька В.К. Ханька і з цього ж року став працювати викладачем в ХМУ. Георгій Іванович продовжує високі професійні традиції своїх батьків, які зробили вагомий внесок у розквіт українського мистецтва.
Довгий час працював артистом у військовому оркестрі ПРИКВО. Протягом 15 років був концертмейстером обласного камерного та обласного симфонічного оркестрів Хмельницької обласної філармонії, артистом ансамблю народних інструментів викладачів ХМУ, оркестру народних інструментів «Жайвір», ансамблю «Подільські музики», ансамблю «Пастораль» обласного культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха; гастролював у країнах Європи, Канади, Африки. За цей час на Хмельниччині сформував групу контрабасів. Георгій Іванович є постійним учасником в роботі журі обласних конкурсів молодих виконавців на струнно-смичкових інструментах.
Кротенко Г.І. є автором багатьох методичних розробок та робочих навчальних програм з фахових дисциплін, перекладів творів для інструменту контрабас, як сольних, так і камерно-ансамблевих. Особисто допомагав Б.Й. Столярчуку (доценту кафедри музичного фольклору Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету), у створенні Енциклопедичного довідника «Контрабасисти України» (виданий у м. Рівне, 1992 р.)

У 2016 році студент IV-го курсу Пастушок Антон здобув Гран Прі на І Всеукраїнському фестивалі-конкурсі виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Ю.П. Хілобокова, що проводився у м. Кіровограді.Подробнее:http://tusovka.kr.ua/afisha/2016/02/10/vseukrainskii-festival-konkurs-vikonavtsiv-na-orkestrovih-strunnih-instrumentah-imeni-ju-p-hilobokova

Випускники класу Кротенко Г.І. систематично продовжують своє навчання у вищих навчальних закладах України та за кордоном. Серед них: Новицький А., Полешко Р., Буднецький О., Гурський О., Верхнецький В., Доманський Е., Горобець О., Величко О., Чорний О., Кулик О., Скубай В., Бетлінський Є., Величко О., Беренда В., Соколик В. 

Серед яскравих випускників, - О. Гурський (лауреат Міжнародного конкурсу молодих виконавців, присвяченого 150-річчю М.В. Лисенка), - розвиває школу контрабасів у Хорватії' (м. Спліт); 3. Слєсаренко та О. Булацен продовжують школу Георгія Івановича у навчальних закладах Канади; О. Величко після. закінчення НМАУ ім. П.І. Чайковського став аспірантом Вищої музичної академії у Німеччині (м. Кельн) і водночас працює артистом провідного симфонічного оркестру.
Робота Кротенко Г.І. неодноразово була відмічена Почесними грамотами дирекції музичного училища, дирекції обласного симфонічного та дирекції філармонії обласного камерного оркестрів, обласного управління культури, обласного управління освіти, Міністерства культури та туризму. Георгію Івановичу присвоєно звання «Відмінник освіти України», а з 2012 року – «Заслужений артист України»

RashenaРашина Раїса Олексіївна (1943 р.н.) – викладач-методист по класу скрипки відділу «Оркестрові струнні інструменти».
У 1966 році закінчила Уральську державну консерваторію ім. М.П. Мусоргського за спеціальністю: викладач по класу скрипки, артист оркестру (ансамблю).
Після закінчення навчання. Працювала викладачем у музичних училищах м. Магнітогорська та м. Чернігова.
З 1971 року Рашина Р.О. працює викладачем по класу скрипки в Хмельницькому музичному училищі. У 2016 році студент IІІ-го курсу Полупан Андрій здобув ІІ премію на І Всеукраїнському фестивалі-конкурсі виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Ю.П. Хілобокова, що проводився у м. Кіровограді. 

Паралельно до педагогічної роботи протягом багатьох років займалася артистичною діяльністю у камерному (15 років) та симфонічному (7 років) оркестрі Хмельницької обласної філармонії. Студенти викладача постійно беруть участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних та обласних конкурсах виконавців на струнно-смичкових інструментах, приймають участь у концертному житті училища, філармонійних концертах, в дитячих музичних школах, музеях, навчальних закладах міста та області. Випускники класу викладача Рашиної Р.О. плідно працюють у ДМШ міста та області, в Хмельницькому обласному камерному та симфонічному оркестрах, професійних колективах України та зарубіжжя.
Як викладач-методист підготувала лекційний посібник з предмету «Методика навчання гри на інструменті». Паралельно з індивідуальними предметами з фаху Раїса Олексіївна викладає ряд методичних дисциплін, зокрема: «Методика навчання нри на інструменті»; «Методико-виконавський аналіз творів»; «СПК». Як педагог-методист вона постійно надає методичну допомогу викладачам-скрпалям ДМШ області у формі консультацій, показових відкритих уроків, регіональних тематичних семінарів. Ряд науково-методичних розробок Раїси Олексіївни рекомендовані для використання у роботі викладачів ДМШ.
У 2004 році отримала звання «Відмінник освіти України».

ShyrЩур Валентина Григорівна (1949 р.н.) – заслужена артистка України, викладач-методист, лауреат обласної премії ім. Т.Г.Шевченка, викладач по класу скрипки відділу «Оркестрові струнні інструменти». Вищу музичну освіту здобула в Одеській державній консерваторії ім. А. Нежданової, за спеціальністю «викладач, соліст оркестру, артист камерного ансамблю».
В училищі на посаді викладача і концертмейстера працює з 1977 року.
Як концертмейстер Щур В.Г. щороку бере участь в проведенні державних іспитів з предметів концертмейстерський клас і камерний ансамбль.
Щур В.Г. приймає активну участь в музичному лекторії філармонії, постійно виступає з сольними концертами та у складі дуету поряд з Разумовою В.А. в місті та області.
Значне місце в творчій діяльності В.Г. Щур займає посада концертмейстера обласного симфонічного оркестру. Значним творчим її доробком є виступи в камерних концертах з солістами обласної філармонії (Н.Молдован, В.Чікіровим, Ф.Чергіндзією, М.Ясіновською та ін.).
Студенти її класу є постійними учасниками звітних концертів відділу та музичного училища. Випускники В.Г.Щур продовжують навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації.
Щур В.Г. є постійним членом журі обласних конкурсів молодих виконавців на струнно-смичкових інструментах.

levchyk tЛевчук Тетяна Миколаївна – викладач по класу скрипки відділу «Оркестрові струнні інструменти».
У 1979 році закінчила Алма-Атинську державну консерваторію ім. Курменгази, за спеціальністю: «викладач, соліст оркестру, артист камерного ансамблю».
З 1980 року Левчук Т.М. працює викладачем по класу скрипки в Хмельницькому музичному училищі.
Тетяна Миколаївна є одним з ініціаторів створення професійного камерного оркестру при обласній філармонії, з 2001-2011 р. працювала концертмейстером ІІ скрипок камерного та симфонічного оркестрів Хмельницької обласної філармонії.
Її студенти постійно беруть участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних та обласних конкурсах виконавців на струнно-смичкових інструментах. Зокрема, У 2016 році Маковій Марія здобула ІІ премію на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Ю.П. Хілобокова, що проводився у м. Кіровограді. у цьому ж році Маковій Марія здобула І премію на ІІ Всеукраїнській Музичній олімпіаді «Голос Країни» (м. Київ).
Левчук Т.М. є постійним членом журі обласних та всеукраїнських конкурсів, учасник і ведучий фахівець семінарів-практикумів для викладачів струнно-смичкових інструментів дитячих музичних шкіл області, давала «майстер-класи», виступала з доповідями, методичними рекомендаціями та розробками, практично-методичною допомогою для викладачів ДМШ.
Має методичні праці, а саме: «Виховання культури звуку у скрипалів», «Техніка лівої руки у скрипалів», «Техніка штрихів та артистизм», «Штрихова техніка», «Формування ігрових навичок скрипаля», програма з предмету «Педагогічна практика в класі скрипки».
Тетяна Миколаївна систематично й успішно веде концертну, методичну та профорієнтаційну роботу в музичних школах міста та області, приймає участь у концертному житті училища, філармонійних концертах, на телебаченні, в дитячих музичних школах, музеях, навчальних закладах міста та області.
Студенти її класу є постіними учасниками звітніх концертів відділу та училища. Випускники систематично вступають та продовжують навчання у навчальних закладах III-IV рівня акредитації.

gytГут Оксана Степанівна (1964 р.н.) – викладач по класу скрипки відділу «Оркестрові струнні інструменти».
У 1989 році закінчила Донецький державний музично-педагогічний інститут ім. С.С. Прокоф’єва за спеціальністю: «викладач, соліст оркестру, артист камерного ансамблю».
З 1989 року Гут О.С. працює викладачем по класу скрипки в Хмельницькому музичному училищі.
Оксана Степанівна є концертуючим музикантом, про що свідчить посада концертмейстера камерного та симфонічного оркестрів Хмельницької обласної філармонії.
Квартет струнно-смичкових інструментів під керівництвом Гут О.С. є постійним учасником міських заходів та концертів.

pasekaПасєка Віра Геннадіївна (1960 р.н.) – старший викладач по класу скрипки.
У 1985 році закінчила Донецький державний музично-педагогічний інститут, за спеціальністю: «викладач по класу скрипки, артист оркестру (ансамблю)».
Свою педагогічну діяльність в училищі розпочала 1995 року.
Викладач здійснює активну методичну та профорієнтаційну роботу відділу «Струнно-смичкові інструменти»: працює над методичними розробками, має виступи з методичними доповідями та проведення майстер-класів на методичних об’єднаннях викладачів ДМШ області.
Студенти Віри Геннадіївни постійно беруть участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних та обласних конкурсах виконавців на струнно-смичкових інструментах, приймають участь у концертному житті училища, філармонійних концертах, в дитячих музичних школах, музеях, навчальних закладах міста та області.

LeonovSЛеонов Сергій Олексійович (1962 р.н.) – заслужений діяч мистецтв України, викладач дисципліни «Диригування», керівник та диригент симфонічного оркестру Хмельницького музичного училища ім.. В.І. Заремби.
Вищу музичну освіту отримав у Київській державній консерваторії ім. П.Чайковського, за спеціальністю: «викладач, диригент симфонічного оркестру».
Працює в училищі з 1992 року, очолює симфонічний оркестр. Викладає цикл предметів навчальної дисципліни «Диригування» для отримання студентами додаткової кваліфікації «Керівник оркестру». Його учні з відданістю працюють з оркестром та показують високі диригентські навики при складанні державних іспитів.
З 2001 року Леонов С.О. є художнім керівником та головним диригентом академічного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії . Він плідно співпрацює із талановитими митцями Хмельниччини, України та зарубіжжя, ініціює цікаві концертні зустрічі та проекти.
Колектив обласного симфонічного оркестру під керівництвом С.Леонова здійснює постійну концертну діяльність в місті та області, а також в Україні та за кордоном.
У 2002 році за високі професійні здобутки, вагомий особистий внесок в розвиток мистецтва С.Леонову присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

CmyrЦмур Оксана Григорівна (1974 р.н.) – викладач по класу скрипки, керівник камерного оркестру. Закінчила у 1998 році Львівську державну музичну академію ім. М. Лисенка, за спеціальністю «викладач, соліст оркестру, артист камерного ансамблю».
В училищі працює з 2000 року на посаді концертмейстера за сумісництвом, а з 2015 року на посаді викладача по класу скрипки та керівником камерного оркестру училища.