спів

КовтуненкоКовтуненко Тетяна Андріївна (1953 р.н.) – викладач–методист, зав цикловою комісією відділу «Спів», лауреат обласної премії ім. В.І. Заремби. У 1985 році закінчила Донецький музично-педагогічний інститут (тепер Донецька Національна музична академія ім. С. Прокоф’єва), по класу «Сольний спів» у Народної артистки України, провідної солістки Донецького театру опери та балету, професора, завідувача кафедри «Сольний спів» Колесник Раїси Самсонівни, за спеціальністю: «Оперний та концертний співак, викладач». Після закінчення навчання направлена як солістка на роботу у Хмельницьку обласну філармонію. Протягом багатьох років брала участь у мистецькій, просвітницькій роботі області. У складі концертно-лекційних бригад з концертними виступами побувала у багатьох районах області, музичних школах, будинках культури. Педагогічну діяльність в училищі розпочала з 1993 року на відділі «Хорове диригування», в якості викладача з постави голосу.

У 1999 році стала однією із ініціаторів відкриття нового відділу «Академічний спів» та його завідувачем. Вона постійно працює над удосконаленням роботи відділу і за останні роки були відкриті нові спеціалізації: «Естрадний спів» та «Народний спів».

Тетяна Андріївна є одним із засновників Всеукраїнського конкурсу українського солоспіву імені В.І.Заремби. Вона також є ініціатором та організатором проведення училищного  вокального конкурсу «Пісні моєї Батьківщини». Метою цих конкурсів є популяризація української вокальної музики, підвищення рівня професійної підготовки творчої молоді та стимулювання виконавської діяльності студентів.

Протягом багатьох років як солістка брала участь у мистецькій, просвітницькій роботі. У складі концертно-лекційних бригад з концертами, виступами побувала у багатьох районах області, музичних школах ДМШ, будинках культури.

Випускники Тетяни Андріївни навчаються у музичних академіях Києва, Львова, Одеси, Донецька та працюють у оперних театрах та філармоніях України та за її межами, а також в музичних колективах ДМШ міста та області.

Студенти її класу є переможцями Всеукраїнських вокальних конкурсів у містах: Київ, Івано-Франківськ,  Рівне, Херсон, Ніжин та ін.

ГавриленкоГавриленко Лариса Миколаївна (1970 р.н) – кандидат педагогічних наук, викладач-методист фахових дисциплін відділу «Спів». У 1992 році закінчила Сумський державний інститут імені А. Макаренка та отримала кваліфікацію «вчителя музики і співу загальноосвітньої школи та методиста з виховної роботи». У 1993 році вступила на вокальний відділ Харківського інституту мистецтв імені І. Котляревського. Під час навчання в інституті працювала заступником директора з виховної роботи навчально-виховного комплексу міста Богодухова, завідувачем студії естетичного виховання при навчально-виховному комплексі та викладачем музичної школи міста Богодухова. У 1999 році після закінчення інституту мистецтв отримала диплом з присвоєнням кваліфікації «Концертна співачка, викладач». В училищі викладає з 1999 року. Протягом багатьох років як солістка бере участь у мистецькій, просвітницькій роботі училища та міста. У складі концертно-лекційних бригад з концертами, майстер-класами побувала у багатьох музично-культурних закладах області. Була членом журі у таких всеукраїнських конкурсах, як «Перлинкове намисто» (м. Дунаївці 2006, 2012, 2014) та «Пісня над Бугом» (2007), обласного відбіркового огляду-конкурсу «Нові імена України» (2010, 2012, 2014,2015), «Світ талантів» (2010).

Її вихованці ставали неодноразовими лауреатами та дипломантами, володарами гран-прі обласних, всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів. А саме:

- лауреати всеукраїнського конкурсу ім..В.Заремби (м.Хмельницький)- І. Вороніна, О. Томків, Т. Дзюбак, С. Москальчук, А. Кримінський;

- лауреати Відкритого конкурсу молодих виконавців «Харківські асамблеї» -О. Томків, Т. Дзюбак (володарка Гран-прі), С. Москальчук, О. Андрійчук;

- лауреат Міжнародного конкурсу «Мистецтво 21 століття» (м.Ворзель, 2011)А. Кримінський.

- лауреати Всеукраїнського конкурсу «Нові імена» ( м.Київ) – І. Вороніна, С. Москальчук, А. Кримінський, В. Плужнікова

- володарка гран-прі Міжнародного фестивалю-конкурсу (Болгарія, 2012) – В. Плужнікова

- лауреат 1 премії конкурсу «Яскрава країна» (м.Одеса) – В. Плужнікова .

Свій досвід вокальної педагогіки Л.М Гавриленко узагальнила у методичному посібнику «Сольний спів» для 1-8 класів ПСМНЗ, де вміщено цінні методичні поради викладачам академічного співу у початкових мистецьких закладах.

Л.М. Гавриленко є ініціатором та виконавчим директором Міжнародного конкурсу молодих піаністів «Класік-Поділля», який започаткований у 2004 році у місті Хмельницькому, а також організатором та лауреатом Першого відкритого фестивалю класичної та сучасної музики «Класік-Модерн, 2008».

 У 2010 році Л.М Гавриленко. успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Методика формування основ вокальної культури молодших школярів шкіл мистецтв» в Національному університеті ім.М.Драгоманова.

Гавриленко Л.М брала участь у таких міжнародних конференціях: „Освіта, культура та мистецтво в добу цивілізаційної глобалізації” (Харків, 2007), „Харків у контексті світової музичної культури: події та люди” (Харків, 2008); всеукраїнських науково-практичних конференціях: „Мистецька освіта та мистецтво освіти в контексті формування сталого суспільства” (Київ, 2005), „Художня культура і освіта: традиції, сучасність, перспективи” (Мелітополь, 2006); «Виховання студентської молоді: проблеми та перспективи» (Хмельницький, 2012), « М.Леотович та вокально-педагогічні принципи навчання дітей музиці» (Кам’янець-Подільський, 2012), «Аспекти мистецької освіти « (м.Умань, 2015 )..

На сьогодні Л.М.Гавриленко є автором 15 наукових фахових статей з проблем навчання співу дорослих та дітей.

 

НелюбаНелюба Микола Йосипович (1938 р.н.) – викладач дисциплін «Майстерність актора» і «Культура мови» відділу «Спів». Закінчив Харківський тетральний інститут, за спеціальністю: «Актор драматичного театру». В училищі викладачем працює з 2000 р. До викладацької роботи працював актором у Чернівецькому, Івано-Франківському, Полтавському театрі. З 1972 по 2012 роки працював в Хмельницькому обласному театрі, а з 1996 – 1998 р. на посаді директора. Має почесне звання «Заслужений артист України». Випускники Миколи Йосиповича продовжують навчання в інститутах, академіях, консерваторіях Одеси, Харкова, Львова.

 

IMG 9468Бернацький Віктор Юрійович (1964 р.н.) – викладач відділу «Спів», директор Хмельницького музичного училища ім. В.І. Заремби. У 2002 р.закінчив Київський Національний Університет культури і мистецтв, за спеціальністю: «Викладач, режисер естради»; у 2014 р. магістратуру ХУУП  як адміністративний управитель.                                         Бернацький Віктор Юрійович працює викладачем відділу «Спів» з 2001 року, є засновником спеціалізації «Естрадний спів» та одним з перших викладачів, які виховують молодих співаків, прищеплюючи їм кращі традиції світового та українського естрадного виконавства. З 2002 року працював в оргкомітеті Всеукраїнського конкурсу «Червона Рута», є членом журі цього конкурсу. За участь в 20-ювілейному фестивалі «Червона рута» отримав подяку від дирекції «Червона рута» та Міністерства культури. Неодноразово проводив майстер-класи з вокалу в м. Києві, Чернівцях, Хмельницькому, Рівному. Був організатором та учасником оргкомітету І-го Міжнародного (приватного) конкурсу піаністів «Класік-модерн» (2004 р.); ініціатором та організатором регіонального джазового фестивалю у м. Хмельницькому «Джаз-фест Поділля – 2005, 2007»; учасник оргкомітету фестивалю сучасної класичної музики «Класік-модерн» (2008 р.). Був стипендіатом міської (2008 рік) та обласної (2009 рік) ради.

З 1989 по 2004 рік здійснював концерту діяльність як співак, зокрема: концертні виступи у м. Хмельницькому та області, у м. Києві та Львівській області в творчій співпраці з Хмельницькою обласною філармонією; участь у Всеукраїнських конкурсах, фестивалях «Пісенний вернісаж, 1997», виступ на УТ-1 в музичній програмі «Блокнот». На Всеукраїнському радіо «Промінь» став переможцем музичного хіт-параду «12-2». У 1993 р. на Київській студії «Комора» звукозапису записав свої перші вокальні твори, а у 1996 р. записав альбом на слова та музику В.Відоменко. В творчому доробку є обробки народних пісень, аранжування для вокально-інструментального гурту та власні авторські твори.

За час роботи викладачем Хмельницького музичного училища ім. В.І. Заремби випустив понад 30 студентів, серед яких – 11 лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Серед них: Маліновська Тетяна – лауреат Міжнародного джаз-фесту у Кракові; Галієва Олена – лауреат Міжнародного конкурсу «Надія Європи» (м. Москва, 2005 р.); Ромасюков Артем – лауреат Всеукраїнського конкурсу «Перлина України» (ІІ місце, м. Київ); Чернова Ірина – лауреат міжнародних та національних конкурсів естрадної пісні, учасниця міжнародних та національних джазових фестивалів; Українець Марина – фіналіст телепрограми «Шанс»; Сидорчук Юлія т- лауреат Міжнародного конкурсу «Євро талант» (ІІ місце, 2013 р.), лауреат Міжнародного конкурсу «Талант» (ІІ місце, м. Каунас (Литва), 2012 р.); Глуб Юлія – лауреат Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» (2011 р.); лауреат Міжнародного конкурсу в Італії (ІІІ місце, м. Майорі); Подкалюк Андрій – лауреат Всеукраїнського конкурсу ім. Назарія Яремчука (ІІІ місце, Чернівці, 2012 р.); Гласова Інна – лауреат Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» (2013 р.).

Випускники працюють в ДМШ міста та області, в музичному училищі, є солістами муніципальних колективів.

 Бернацький В.Ю. є автором методичних програм з фаху «Спів», «Вокальний ансамбль», «Аналіз виконавських стилів». Викладачем розроблені навчальні програми з наступних предметів: «Сольний спів» (спеціалізація – естрадний спів), «Вокальний ансамбль» (спеціалізація – естрадний спів), «Історія виконавства» (спеціалізація – естрадний спів), «Особливості методики викладання естрадного співу». Віктор Юрієвич є автором ряду методичних робіт, зокрема: «Сучасні тенденції розвитку музичної освіти та естрадного мистецтва початку ХХ століття», «Захисні механізми голосоутворення в естрадному співі», «Особливості роботи естрадного співака з мікрофоном», «Короткий аналіз та порівняльні характеристики вокальних шкіл та вокальних методик».

Викладач брав участь у Міжнародній конференції в м. Тамбов (Росія).

З 2012 року очолює колектив Хмельницького музичного училища ім. В.І. Заремби, дбає про забезпечення належних умов для здійснення освітньої діяльності закладу, надання належного рівня фахової освіти та впровадження в роботу освітянських та виховних концепцій.

ГрушкаГрушка Галина Данилівна (1981 р.н.) – викладач фахових дисциплін відділу «Спів». Закінчила Хмельницький гуманітарно-педагогічний інститут, за спеціальністю: «Педагогіка і методика середньо освіти. Музика», кваліфікація: «Вчитель музики, естетики».

ГрінькевичГрінькевич Ігор Володимирович (1983 р.н.) – викладач фахових дисциплін відділу «Спів» (спеціалізація «Естрадний спів»).                                                                    У 2003 році закінчив Хмельницьке музичне училище ім. В.І. Заремби по класу «Спів». У 2002 році закінчив курси аранжування, які проводилися в рамках Всеукраїнського фестивалю «Червона рута».  З 2000 року здійснює концертну діяльність як співак, зокрема концертні виступи у Хмельницькому, та області. Неодноразово брав участь у Всеукраїнських конкурсах і фестивалях, зокрема є переможцем конкурсу «Майбутнє України».  Закінчив Хмельницький гуманітарно-педагогічний інститут за спеціальністю «Педагогіка і методика. Музика», кваліфікація «Вчитель музики, естетики». За цей час підготував лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів, зокрема Клепкову Н. (лауреата І премії Міжнародного конкурсу «Songfest 2013», Черній М.(володарку гран-прі Всеукраїнського дитячо-молодіжного фестивалю-конкурсу «Перлина Карпат», 2015).