теорія музики

BelyaevaБєляєва Тетяна Арсенівна (1957 р.н.) – завідуюча методичним кабінетом ХМУ ім. В. Заремби. Випускниця теоретичного відділу Черкаського музичного училища ім. С. Гулака-Артемовського та історико-теоретичного факультету ХІМ ім. І. Котляревського як музикознавець, викладач музично-теоретичних дисциплін (кер. професор Кравцов Т.С., Григорьєва Л.І.). З 1997 року і по цей час працює на відділі «Теорія музики» Хмельницького музичного училища ім. В.Заремби як викладач музично теоретичних дисциплін, методист училища (з 2001-2002 н.р.). За 33 роки педагогічної діяльності працювала в різних навчальних закладах України як викладач музично-теоретичних дисциплін, курсу педагогічної практики, фортепіано, психології та педагогіки, історії мистецтв, а також як концертмейстер. Музикознавча діяльність Тетяни Арсенівни протягом років охоплювала як просвітницькі публікації у періодичних виданнях, так і виступи на радіо та телебаченні Хмельницького, лекторську діяльність (у навчальних закладах, на підприємствах, на базі клубів, бібліотек, Будинку культури, Будинку людей похилого віку, Дитячого будинку, військових частин, музеїв тощо). Як викладач-методист Бєляєва Т. А. створила ряд навчальних програм з дисциплін для ПСМНЗ та музичного училища, виступила на 2-й Всеукраїнській науково-педагогічній конференції в м. Луганську з розробкою рейтингово-модульної системи навчання з фахових дисциплін. Тетяна Арсенівна активно співпрацює з ДМЦНЗКіМ, ОНМЦКіМ, є учасником обласних семінарів, методично-консультативних комісій, приймає участь в обговоренні актуальних питань сучасної мистецької освіти, психолого-педагогічних проблем з викладачами музично-теоретичних дисциплін міста та області, навчального закладу. Як методист училища Бєляєва Т. А. сприяє результативній та творчій роботі колективу у процесі реалізації поставлених науково-методичних, навчально-методичних, просвітницьких завдань, є секретарем науково-методичної Ради, керівником «Школи педагогічної майстерності» та «Школи молодого викладача», спрямовує діяльність предметних кабінетів та гуртків, клубів, Студентського наукового товариства, Психолого-педагогічного практикуму для студентів та викладачів.

Цікавими формами виховної діяльності викладача є організація та проведення вечорів студентської творчості, ігрових ситуаційних конкурсів з музично-теоретичних дисциплін, ділових ігор з метою ефективної підготовки студентів як майбутніх фахівців. Вона постійний член журі конкурсів з музично-теоретичних дисциплін та учасник конференцій, семінарів всередині училища.

Серед напрямів науково-методичної діяльності Тетяни Арсенівни як викладача та музикознавця: публікації науково-методичних робіт з питань мистецької освіти та музикознавства у збірках Міжнародних, Всеукраїнських мистецьких та науково-педагогічних конференцій в м. Чернігові, Києві, Хмельницькому, Луганську; підготовка близько 20-ти студентських наукових курсових робіт з їх подальшою публікацією та успішною участю у роботі науково-практичних конференцій музикознавців різних рівнів в м. Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Хмельницькому, Харкові.

Тематика музикознавчих досліджень торкається широкого кола питань – історії української та світової культури, особливостей творчого процесу видатних музикантів, виховання творчої особистості засобами духовності та мистецтва, віддзеркалення явищ історії, проблем соціуму, часу і простору в музичних творах; питання тембрового розмаїття давнього інструментального фольклору, тембрової семантики в кращих зразках світової музичної класики, психологія музики як процесу, риси автобіографічності в музиці тощо. Тематика музикознавчих робіт, публікацій останнього періоду: «Троїсті музики – історичний та музично-етнографічний феномен. З минулого в майбуття»; «Відображення суспільно-історичних подій через призму творчої особистості та композиторського стилю М. Балакірєва. Симфонічна поема «Тамара»; «Формування національної славської композиторської школи в жанрах симфонічної музики на прикладі аналізу циклу симфонічних поем «Моя Батьківщина» Б.Сметани»; «Особливості інструментовки та національного тембрового слуху в «Карпатському концерті М.Скорика»; «Духовні погляди Г.Сковороди на тлі сучасності, як невід'ємна частина ментальності українського народу».

Одним з результатів співпраці Тетяни Арсенівни з творчим колективом є також публікації у мистецькому часописі, створені як до мистецьких подій, так і з метою узагальнення перспективного досвіду кращих фахівців: «Музика без кордонів. Вітольд Лютославський»; Есе до Міжнародного Дня музики; «Майстер-класи – це уроки майстерності»; «Долі перших випускників. ХМУ ім. В. І. Заремби. Е. Широкова»; «Піаністка з очима кольору моря» – Н. Валентюк»; «Г. Кротенко. Соло контрабаса на струнах осені»; «Перша випускниця училища Л.Радченко»; М. Добринчук – «Сонячні кларнети»; Критичний огляд ІІ регіональної студентської конференції «Музикознавчі студії Поділля – «Музика і всесвіт» та інше.

За багаторічну творчу діяльність на ниві виховання творчої молоді та професійні досягнення Тетяна Арсенівна була неодноразово нагороджена грамотами та відмічена подяками Обласного управління культури, Обласного управління освіти і науки, Радою директорів ВНЗ 1-2 рівнів акредитації у Хмельницькій області, ОНМЦКіМ, адміністрацією ХМУ ім. В.Заремби.

Більшість випускників Бєляєвої Т. А. продовжують навчання та працюють за фахом як викладачі мистецьких навчальних закладів, науковці, музичні критики та журналісти, актори і солісти оперного та музично-драматичного театру, артисти оркестрів і хорів, серед яких Дубницькі Світлана і Сергій, Арбузова О., Хрустевич В., Войціцька К., Сікорська А., Вавренчук І. та Якубов О., Гошко І., Шнурова Ю., Яропуд Т., Клименко А., Ромасюков А., Бернацький В., Панкова Г., Герасимюки Ар. та Ан., Грушка Г., Щур В., Король Л., Хрящевська Т. та інші.

MasliiМаслій (Брила) Ольга Іванівна (1950 р.н.) – викладач відділу «Теорія музики». З 1965 по 1969 рр. навчалася на теоретичному відділі Хмельницького музичного училища в класі Цибульника В.О., яке закінчила з відзнакою. Після одного року роботи в Хмельницькій ДМШ №1 була запрошена на посаду викладача музично-теоретичних дисциплін в рідне училище. У 1972 році вступила у Львівську консерваторію ім. М.В. Лисенка на кафедру «Історії та теорії музики». Навчалась у таких видатних викладачів, як Павлишин С.С, Якуб'яка Я.В., Кос-Анатольського А., Флиса В., Волинського Й.С., Теплицького О., Людкевича С.П. та ін. Закінчила консерваторію у 1977 році і повернулась на роботу в Хмельницьке музичне училище.На даний момент Маслій О.І. має 50 років загального та 41 рік педагогічного стажу. За цей час викладала різні предмети музично-теоретичного циклу, серед яких зарубіжна музична література, сольфеджіо, гармонія, аналіз музичних творів, методика викладання сольфеджіо, педагогічна практика, народна творчість та музика XX століття. Маслій О.І. є викладачем вищої педагогічної категорії, має звання «Старший викладач», та «Відмінник освіти України» (2005 р.), її робота була відзначена грамотами дирекції училища, обласного управління культури та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації. Серед її студентів є переможці І та ІІ Всеукраїнської олімпіади з музично-теоретичних дисциплін (м. Сімферопіль), що зайняли призові місця: ІІ місце – Антонік О. (2008р.), І місце – Коваль С., ІІ місце – Ткачук О., ІІІ місце – Поліщук Л. (2012р.). За якісну підготовку студентів Маслій О. І. отримала подяку від Сімферопільського факультету Донецької державної музичної академії ім. С.С.Прокоф'єва.

З 1999 по 2012 рр. Маслій О. І. очолювала відділ «Теорія музики», плануючи методичну, виховну, організаційну, профорієнтаційну роботу. Систематично надає методичну допомогу викладачам ДМШ області, проводить разом з колегами обласні олімпіади з музично-теоретичних дисциплін.

Є автором багатьох методичних розробок з АМТ, фольклору, методики викладання сольфеджіо та гармонії, робочих навчальних програм з курсу «Гармонії», «Сольфеджіо», «Теорії музики».

Надає методичну допомогу молодим викладачам відділу з питань написання робочих програм та планування занять з музично-теоретичного циклу. Довгий час була головою Державної екзаменаційної комісії на випускних іспитах теоретичного відділу та головою комісії під час вступних іспитів в Хмельницьке музичне училище ім. В. І. Заремби.

За роки роботи здійснила шість випусків теоретиків, частина з яких працює в музичних школах міста та області. Кращі учні її класу продовжили навчання в консерваторіях та аспірантурах: Молдаван Г, Войціцька К., (м. Київ), Совва Н., Загнітко К., Кашуба Н., Мартинюк О. (м. Львів), Хом'як О., Мельничук О., Поліщук Л. (м. Одеса), Яковенко Л.(м. Харків) , Коваль С. (м. Дніпропетровськ). Серед її випускників такі відомі в Україні, як Лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка – композитор В. Гронський, Народний артист України О. Пономарьов, Лауреати міжнародних конкурсів, піаністи – І. Алєксєйчук та М. Канке.

HlustynХлистун Любов Петрівна (1949 р.н.) – викладач відділу «Теорія музики». Закінчила Хмельницьке музичне училище по класу теорії музики у Цибульника В. О. (1964-1968) та Донецький державний музично-педагогічний інститут, історико-теоретичний факультет (1969-1974) у Івко Л.Т. З 1974 року працює в Хмельницькому музичному училищі ім. В. І.Заремби, де викладає музичний фольклор, розшифрування фольклору, сучасну українську і світову музичну літературу. Педагогічний стаж роботи в училищі – 42 роки. Має вищу кваліфікаційну категорію і педагогічне звання «викладач –методист». З кінця 80-х років ХХ ст. почала збирати, вивчати і популяризувати подільський музичний фольклор. Більше 25 років очолює кабінет фольклору і української музики в училищі, на базі якого було записано і розшифровано біля двох тисяч народних пісень. Організатор багатьох фольклорних заходів: конференцій, конкурсів, лекцій-концертів, виступів фольклорних ансамблів, творчих зустрічей з визначними фольклористами України - Б. Смоляком, Н. Супрун-Яремко. Двічі була членом обласного відбіркового конкурсу Всеукраїнського фестивалю «Червона рута» в номінації автентичний фольклор (2010, 2012). В серпні 2006 року за вивчення і популяризацію подільського фольклору була відзначена обласною премією ім. К. Широцького.

Сфера наукових інтересів охоплює широке коло питань: пісенний фольклор, його вплив на творчість композиторів,синтез музики і поезії, інтернаціональні зв'язки в музиці. Приймала участь у Міжнародних, Всесоюзних і Регіональних науково–практичних конференціях на теренах Росії (в Твері, Курську, Санкт-Петербурзі) і України (м. Чернігів, Донецьк, Вінниця, Хмельницький). Має 15 публікацій у наукових збірках. Серед її публіцистичних робіт – праця, присвячена творчій діяльності випускників училища Т. Хрящевської і С.Лєвіна — «Бесконечные горизонты дуэта «Край света», яка увійшла до збірки «Музыкальное воспитание в России» Твер 2008 р.). Друга робота - «Пісенна творчість Т.Хрящевської» була надрукована у збірці 4-ї українсько-канадської наукової конференції «Українство у світі: Україна є там де живуть українці» ( Чернігів 2008 р.) Займаючись популяризацією і дослідженням творчої діяльності випускників та викладачів Хмельницького музичного училища, Любов Петрівна написала нариси про сімейні дуети Кульбовських, Потапових, Лукіна О.П, які увійшли до збірки «Хмельниччина в іменах». Під її керівництвом студенти досліджують і вивчають творчу діяльність подільських композиторів, колишніх випускників та викладачів Хмельницького музичного училища (П. Ладиженського, І. Алексійчук, Т. Стасюк, А. Потапова, В. Ронжина, М. Трубая, С. Лєвіна, Т. Хрящевської, Є. Геплюка, В. Самолюка).

Постійно виступає на методичних семінарах для викладачів ДМШ області, приймає участь в розробці завдань і проведенні обласних олімпіад з музично-теоретичних дисциплін серед учнів музичних шкіл області. Активно проволть лекційно-пропагандистську роботу на Хмельниччині. Разом із викладачем фортепіанного відділу Колосовською М. В. проводила в училищі «Грудневі вечори» камерної музики, музично-літературні концерти з інсценізацією оперних творів та тематичні лекції-концерти (зокрема Шевченківські заходи). З 2009 року є ведучою сольних концертів заслуженої артистки України, лауреата обласної премії ім. Т. Г. Шевченка, солістки обласної філармонії Фатіми Чергіндзія в різних містах обласного центру і місті Хмельницькому. Неодноразово виступала на обласному телебаченні з музично– просвітницькими темами в програмі «Палітра мистецтв». Також вона є постійною дописувачкою культурно-мистецького часопису училища «Мистецьке джерело» з моменту його заснування. Веде фольклорний гурток, який виконує народні пісні, обрядові дійства та сцени з опер на фольклорній основі («Мойсей» М.Скорика, «На Русалчин Великдень» М. Леонтовича тощо). Щорічно проводяться презентації нових фольклорних записів, які знаходять студенти-теоретики, виїжджаючи у різні райони Хмельницької області та за її межі.

Здійснила 2 випуски теоретиків (у 1977 та 1996 роках). Кращі випускники Л. Хлистун продовжили навчання в ВНЗ музичного спрямування ( Стасюк Т. в Києвській музичній академії ім. П. Чайковського на композиторському факультеті, Ачкасова К. – в Харківському інституті мистецтв ім. І. Котляревського (музикознавчий відділ), Терехова А. (музикознавство) і Фрімерштейн В. (фольклористика) у Львівській музичній академії ім. М. Лисенка. Студенти Хлистун неодноразово були учасниками Міжнародних і Всеукраїнських науково-практичних конференцій вузівського рівня в м. Вінниця, Чернігів, Харків і Тверь (Росія) з питань фольклору, української і світової музики. Серед них – Кошук О., Пекна В., Гріга К., Воробйова О., Кашуба Н., Загнітко К., Мельничук О., Черниш Т.. Козачишена Т., Вавшко І., Кравець Ю., Фанда А., Нерестюк А., Коваль С., Поліщук Л., Круліковська Д..

StrelnukovaСтрельникова Ірина Олексіївна (1958 р.н.) – викладач відділу «Теорія музики». Початкову музичну освіту здобула у музичній студії, що була при Будинку офіцерів, по класу фортепіано. У 1974 році поступила в Хмельницьке музичне училище, на відділення «Теорія музики» в клас Кульбовської М.О., яке закінчила з відзнакою і в тому ж 1974 році поступила до Львівської консерваторії ім. М. В. Лисенка на кафедру «Історії та теорії музики». Спеціалізацію проходила у класі доцента кафедри «Історія музики» Волинського Й. С. Навчалась у таких талановитих та відомих теоретиків і музикознавців як Якуб'як Я., Флис В., Павлишин С.С. З 1983 року працює у Хмельницькому музичному училищі.

За роки роботи Стрельникова І.О. викладала сольфеджіо, гармонію, методику викладання сольфеджіо на виконавських відділах, а з часом успішно розпочала роботу з теоретиками. З 1989 року вона випустила п'ять груп викладачів-теоретиків, багато з яких закінчили та ще навчаються в консерваторії: Гульван І. (Дацкова), Левін С., Лачко Т., Балема О., Гошко І., Іщук О., Геплюк Є., Мілейко О., Воєдило А.. Гордістю її як викладача є С.Левін, який закінчив як композитор Московську консерваторію і є членом спілки композиторів Росії. Робота Стрельникової І. О. відзначенаа грамотами різних рівнів, званням «Методиста» та Відмінника освіти України.

Стрельникова І. О. очолювала відділ «Теорії музики», була завідуючою методичним кабінетом, завідуючою навчально-виховною роботою училища а з 2007 року займала посаду директора Хмельницького музичного училища ім. В. Заремби.

KrylikovskaКруліковська Тетяна Петрівна (1976 р.н.) – викладач-методист відділу «Теорія музики», заступник директора з навчально-виховної роботи. Початкову музичну освіту отримала в ДМШ № 1 м. Хмельницького та у ДМШ-С при Хмельницькому музичному училищі. У період з 1991 по 1995 роки навчалась на відділі «Теорія музики» (викладач - Зінькова Г. І.) Хмельницького музичного училища, яке закінчила з відзнакою. Педагогічну діяльність розпочала у вересні 1995 року у Хмельницькій ДМШ № 1 як викладач відділу «Теорія музики». Викладала предмети «Сольфеджіо», «Музична література» та «Загальне фортепіано». Була ведучою концертних заходів колективу, серед яких – концерти до Дня музики, вечори ансамблевої музики вихованців ДМШ. Вищу освіту здобула у Львівській державній музичній академії ім. М. В. Лисенка, яку з відзнакою закінчила у 2003 році (керівник дипломного проекту - професор Швець-Савицька Н. В.). Отримала кваліфікацію «Керівник підприємства, установи, організації у сфері виробничого навчання і освіти», закінчивши магістратуру ХГПА за спеціальністю «Управління навчальним закладом» (2011-2012 рр.).

У Хмельницькому музичному училищі на відділі «Теорія музики» працює з 1999 року. З 2007 року займає посаду заступника директора з навчально-виховної роботи.

За період роботи в училищі викладала такі предмети як: «Сольфеджіо», «Основи теорії музики», «Гармонія», «Аналіз музичних творів», педагогічна практика з української музичної літератури.

У викладацькій роботі велику увагу приділяє інноваційним методам навчання, використанню наочності та художній цінності ілюстративного матеріалу з творів композиторів різних епох та стилів.

Здійснює методичну роботу: має методичні доповіді та методичні розробки з якими виступала на семінарах та методичних об'єднаннях викладачів музично-теоретичних дисциплін ДМШ міста та області: «Використання ступеневих, інтервальних та акордових послідовностей на уроках сольфеджіо», «Моделююче навчання у розвитку почуття ладу», «Єдність емоційного та раціонального у сприйнятті музичного твору» (20011 р. ), «Етичні компетенції викладача та педагогічний такт» (2012 р.), «Розвиток гармонічного слуху в учнів ДМШ. Деякі практичні рекомендації» (2013 р.) тощо. Окремі розділи розробки «Використання ступеневих, інтервальних та акордових послідовностей на уроках сольфеджіо» надруковані у Методичній збірці для викладачів музично-теоретичних дисциплін «PRIMA» Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв.

Під час проведення «Дня відкритих дверей» протягом останніх років бере участь у засіданнях Круглого столу викладачів ДМШ з метою надання методичної допомоги щодо викладання курсу української музичної літератури в ДМШ. Теми: «М.Дилецький. «Воскресенський канон»(2006 р.); « Леонід Грабовський. «Симфонічні фрески»(2007 р.); «М.Скорик. «Карпатський концерт»(2008 р.). На даний момент працює над програмою з української музичної літератури для ДМШ-С.

Має публікації наукових робіт: у збірках матеріалів Міжнародної практичної конференції «Музичне виховання в Росії: минуле, сьогодення та майбуття» (м. Тверь, 2008 р.), в Збірнику наукових праць Кам'янець-Подільського національного університету (серія педагогічна, випуск XV, 2008 p.), а також Міжнародної конференції «Україна там, де живуть українці» (м. Чернігів, 2008 р.); участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Модернізація професійно-технічної освіти: методологія, теорія, досвід, проблеми» на базі Кам'янець- Подільського національного університету ім. І.Огієнка (15-16.05.2009 р.); в роботі VI Форуму творчої та наукової інтелігенції країн – учасників СНД: «Історико-культурна спадщина держав – учасників СНД: спільне надбання та ресурс стійкого розвитку» (в роботі палати «Класичне та сучасне мистецтво» – 22-23 жовтня 2011 року на базі КНУ ім. Т. Г.Шевченка (м. Київ), в роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Ф. Ліст і Україна. Ф. Ліст і Поділля. Музично-педагогічний аспект» (22-23.09.2011 р., Хмельницький), IV науково-практичній конференції молодих учених і студентів «Слов'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури» (м. Вінниця, 2011 р.), в роботі ІІ та ІІІ регіональної науково-практичної конференції «Музикознавчі студії Поділля 2013 та 2015».

Також має публікації в газеті «Ровесник», «Хмельниччина», «Проскурів» з відгуками на культурні та мистецькі події нашого міста, серед яких - рецензії-відгуки на концерти обласного симфонічного оркестру, проведення фестивалю-конкурсу піаністів «Classik – Поділля», Всеукраїнського фестивалю-конкурсу українського солоспіву ім. В. І. Заремби, концерти Першого відкритого фестивалю класичної та сучасної музики «Класік-Поділля».

З 2013 року є членом редакційної колегії культурно-мистецького часопису училища «Мистецьке Джерело».

Систематично організовує урочисті заходи та концерти у навчальному закладі, бере активну участь у проведенні обласних олімпіад з музично-теоретичних дисциплін серед учнів ПСМНЗ, а також в організації конкурсів та олімпіад з музично-теоретичних дисциплін на рівні училища (наприклад, у 2015 році Круліковською Т. П. була організована та проведена училищна олімпіада з гармонії серед студентів відділу «Народні інструменти» та «Оркестрові духові та ударні інструменти»).

У 2013 році студенти Круліковської Т. П. В. Барзишена та Н. Личак були учасниками ІІ регіональної науково-практичної конференції «Музикознавчі студії Поділля 2013» (м. Вінниця), на якій представили студентські наукові роботи та отримали подяки.

Серед кращих випускників, які вступили до ВНЗ музичного спрямування (студенти-лауреати міжнародних, всеукраїнських конкурсів): Барзишена В. – Одеська національна музична академія ім. А.Нежданової, Нерестюк А. – Одеська національна музична академія ім. А. Нежданової, Хлебан М. – Хмельницька ГПА, Личак Н. – Хмельницька ГПА, Фанда А. – Кам'янець-Подільський національний університет ім. І.Огієнка, Ястремська М. – Жешовський університет, факультет мистецтва (Польша).

Була нагороджена державними нагородами: Грамота Міністерства освіти України (2009 р.), Почесна грамота Міністерства культури і туризму України (2011 р.).

VaravkinaВаравкіна-Тарасова Надія Петрівна (1948 р.н.) – викладач-методист відділу «Теорія музики». У 1968 році з відзнакою закінчила навчання у Хмельницькому музичному училищі ім. В. І. Заремби на двох відділах: «Фортепіано» та «Теорія музики» (в класах Н. М. Рязанської та В. О. Цибульника). Вищу освіту здобула у Донецькій філії Харківського державного інституту мистецтв, який за роки навчання набув статусу Донецького державного музично-педагогічного інституту (нині Донецька державна музична Академія ім. С. Прокоф'єва). Під час навчання у Донецьку визначними викладачами у формуванні професіоналізму та духовної свідомості були: проф. А. М. Котляревський, Ф. С. Скорина, А. Б. Аграновська-Ласкова, Н. А. Спектор, А. В. Гудзенко, під керівництвом яких були написані наукові роботи, що брали участь у студентських республіканських та всесоюзних конкурсах та конференціях. З перших тижнів навчання, за направленням А. М. Котляревського, працювала у Народній консерваторії, що при інституті. З І курсу працювала у науковому студентському гуртку під керівництвом зав. кафедрою Ф. С. Скориною. У Вузі очолювала наукове студентське товариство, була громадським деканом оркестрового та історико-теоретичного факультетів.

З 1974 року і по сьогодні викладач відділу «Теорія музики» Хмельницького музичного училища. За весь період своєї роботи викладала усі предмети музично- теоретичного циклу. Очолювала предметну комісію, працювала завідуючою методичним кабінетом училища. Випустила п'ять груп теоретиків-спеціалістів, які продовжили своє навчання у вищих музичних закладах, успішно працюють в ДМШ області, вузах України та інших країнах світу. Є випускники, які продовжують науково-дослідницьку роботу. Так, Мархайчук Н. (Каменяр) - кандидат мистецтвознавства, Михаськова М. (Черпак) – кандидат педагогічних наук. Серед її учнів – І. Мазур, О. Горбовцов, Л. Тарасова, А. Горпинчук, І. Ставінога, Б. Берштейн, Л. Аврах, Н. Сарафанюк, Н. Карасійчук та багато інших. За весь період роботи активно працювала над пошуками інноваційних методів, щоб розкрити вищий рівень світогляду та музичних знань студентів, висвітлити духовну красу обраного виду їх життєвої діяльності. Варавкіною-Тарасовою Н. П. написані методичні розробки з тем різних предметів.

Працювала над створенням міжпредметного роздаткового матеріалу, написанням програм з ОТМ, гармонії, сольфеджіо для струнників та вокалістів, АМТ для всіх спеціальностей, рецензувала республіканські програми з АМТ. Неодноразово виконувала завдання Республіканського методичного кабінету, закладів Міністерства культури, працювала в аналітичних групах на кафедрі наукових основ музичного навчання при Київській державній консерваторії. Систематично підвищувала кваліфікацію (Київ, Донецьк, Вінниця, Харків), була учасницею республіканських методичних конференцій, нарад, семінарів. Також була активною учасницею майстер-класів доктора психологічних наук, проф. Ш. Амонашвілі та доктора педагогічних наук проф. В. Ніорадзе, доктора мистецтвознавства, проф. В. Медушевського, доктора мистецтвознавства проф. В. Москаленка, проф. Г. Дашак, проф. Н. Бекетової, проф. Т. Тукової, проф. Л. Рязанцевої, лікаря-психотерапевта О. Моргунової, доктора фізико-математичних наук, проф. Г. Шипова. Декілька років на громадських засадах працювала в класах духовної культури Академії прикордонних військ України, за бінарною методикою проводила уроки з доктором історичних наук, проф. Д. Сидоруком; в ХМУ за бінарним методом провела уроки з викл. І. Тимофєєвою, В. Репецькою, В. Тарасовим. Працювала сумісно в Антонінською ДМШ, надає методичну допомогу викладачам області.

Н.Тарасова очолює та приймає участь у наукових конференціях, семінарах. Разом з А. Потаповим була започаткована робота наукового студентського товариства училища, яке трансформувалось в творче студентське об'єднання «Студентська Академія Музики», метою якого є сприяння у підвищенні якості фахової підготовки студентів, стимулювання наукової, творчої та музично-виконавської діяльності.

З 2000 р. Н.Тарасова очолює Хмельницький філіал Першого Українського музичного товариства ім. Й.С.Баха з центрами в м. Донецьк (Україна) та Лейпциг (Німеччина). По лінії товариства проводяться конференції, лекції-концерти, щорічні концерти в органному залі обласної філармонії з творів класичної та української музики. Приймала участь у Другій Міжнародній музичній академії ім. Й.С.Баха в Україні (м. Донецьк), у Міжнародному BACHFEST (м. Дрезден, Німеччина; 22.09-4.10.2016 р.), у Міжнародній Бахівській академії (м. Дніпро; 8-18 листопада 2016 р.).

Н.Тарасова веде активну просвітницьку роботу в місті (виступи зі студентами в бібліотеках, музеях, в обласному центрі естетичного виховання) та публіцистичну діяльність (статті у газетах, журналах, на телебаченні – у програмі «Мистецька палітра», ведуча – музикознавець, тележурналіст Є. Богдан).

У 2014 р. на кафедрі інтерпретології та аналізу музики Харківського державного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського Варавкіна-Тарасова Н. П. захистила дисертацію на тему «Духовний зміст музичного твору» (науковий керівник – Шаповалова Л. В.).

Тарасова Н.П. викладач вищої категорії, має звання «Методиста», її робота відзначена грамотами та подяками дирекції училища, обласного управління освіти та обласного управління культури і туризму.

zincovaЗінькова Галина Іванівна (1956 р.н.) – викладач-методист відділу «Теорія музики». Після закінчення музичної школи по класу фортепіано вступила до Вінницького музичного училища ім. М. Леонтовича на відділ «Теорія музики». У 1981 році закінчила Одеську державну консерваторію ім. А. Нежданової та захистила дипломну роботу на тему «Симфонічна творчість Л. Дичко. «Метаморфози», отримавши кваліфікацію музикознавця та викладача музично-теоретичних дисциплін. Цього ж року почала працювати у Хмельницькому музичному училищі. За 35 років роботи на відділі «Теорія музики» прочитала повний цикл теоретичних дисциплін: Основи теорії музики, Сольфеджіо, Гармонія, Аналіз музичних творів на виконавських відділах та у фахівців-теоретиків. Довгий час вела Методику викладання сольфеджіо та Педагогічну практику сольфеджіо.

У період з 1996 по 1998 рр. Зінькова Г. І. очолювала відділ «Теорія музики», у 1999-2001 рр. займала посаду завідувача методичним кабінетом. Важливим її здобутком стала розробка відсутніх свого часу навчальних програми для теоретиків з АМТ, Гармонії, Методики викладання сольфеджіо та СПК сольфеджіо. Програма з Педагогічної практики сольфеджіо (2013 р.), створена у співпраці з Лачко Т. Ю., схвалена фахівцями та рекомендована для музичних училищ України.

Для об'єктивного оцінювання знань викладач створила тестові завдання різних типів та рівнів з предметів АМТ, Методика сольфеджіо (для студентів ХМУ). Щороку розробляє та оновлює тести з Теорії музики для обласних олімпіад серед учнів ДМШ та ДШМ, є його постійним членом журі.

Галина Іванівна постійно знаходиться у творчих пошуках: виступає з методичними доповідями, проводить відкриті уроки для викладачів-теоретиків області, разом з студентами-практикантами стежить за новинками у методичній та педагогічно-психологічній науці, проводить семінари-практикуми. Прагнучи володіти сучасними інтерактивними методами навчання, активно використовує на уроках комп'ютерні технології.

Працюючи з студентами-теоретиками, викладач займається науковими дослідженнями стилю та гармонічної мови маловідомих українських, сучасних композиторів, аналізує маловивчені музичні твори. Студенти виступають зі своїми роботами на засіданнях наукового товариства, приймають участь у семінарах.

Зінькова Г. І. постійно працює над підвищенням власного професійного рівня: участь у міжвузівських науково-практичних конференціях у м Луганськ (2005 р.), м. Київ (2006 р.), м. Харків (2008 р.), друк у журналі «Освіта» (2005 р.) та у збірках наукових робіт (2006 р.). В 2006 р. здала кандидатський екзамен з філософії та захистила творчу роботу за темою «Філософська думка епохи бароко в творчості І. С. Баха». Будучи членом Бахівського товариства, виступала на Хмельницькому телебаченні.

Наразі у центрі уваги викладача знаходиться її новий проект «Велика джазова історія», мета якого – дослідження витоків та особливостей музичної мови джазового стилю. В рамках проекту створюються інформаційні повідомлення, відео огляди, та проводяться лекції-концерти з виступами студентів ХМУ.

Випускники Зінькової Г. І. працюють в музичних школах та ВНЗ нашої області і великих міст. Кращі серед її студентів закінчили музичні академії: Поплавська Ю. та Лаврова З. закінчили аспірантуру та захистили дисертації, Гончарук К. успішно працює на Українському радіо, Круліковська Т. П. (завуч ХМУ) та Шнурова Ю. А. працюють в ХМУ ім. В. Заремби на відділі «Теорія музики».

Зінькова Г. І. є викладачем вищої категорії, має звання «Методист» та відзначена грамотами різних рівнів.

Репецька Вікторія Германівна (1974 р.н.) – викладач відділу «Теорія музики». З 1981 по 1989 роки навчалася у музичній студії при ХМУ. У період з 1989 по 1993 роки навчалась у Хмельницькому музичному училищі ім. В. І. Заремби на відділі «Фортепіано» (Левіатової Е. К.). Після закінчення отримала диплом з відзнакою. Того ж року поступила на кафедру «Спеціальне фортепіано» Національної музичної академії України ім. П. Чайковського в клас М. Б. Степаненка. У 1994 році перейшла на кафедру «Історії музики народів світу та музичної критики» в клас Малозьомової О. І.. Закінчила музичну академію в 1999 році.

У Хмельницькому музичному училищі на відділі «Теорія музики» працює з 1999 року, а з 2000 р. – поєднує роботу на відділі «Концертмейстерський клас».

Викладає Світову музичну літературу. Як завідуюча кабінетом організовує тематичні вечори, поповнює матеріали та фонозаписи кабінету, проводить перегляди відеофільмів, присвячених творчості видатних композиторів. Метою цих заходів є зацікавлення студентів предметом, виявлення творчого підходу до вивчення музики. Серед таких відкритих заходів: «А. П'ярт – видатний композитор ХХ ст.» (2006 р.); «Р. Щедрін – провідний російський композитор другої половини ХХ ст.» (2007 р.); «Фортепіанна творчість К. Дебюсі» (2008 рік); «Фортепіанний концерт у творчості Л. ван Бетховена» (2009 р.). У названому тематичному вечорі В. Г. Репецькою як лектором-музикознавцем було проаналізовано всі 5 концертів Л. Бетховена та як солістом – виконана І частина Третього фортепіанного концерту.

Щорічно проводить відкриті заняття, сере яких: «Фортепіанна творчість Бетховена», «Контрольне заняття по творчості С. С. Прокоф'єва», «Клавірна творчість А. В. Моцарта» тощо. Бере активну участь у розробці та проведенні обласної олімпіади з музично-теоретичних дисциплін серед учнів ПСМНЗ.

Викладач постійно бере участь як концертмейстер та лектор-музикознавець у концертному житті училища та міста. Неодноразово брала участь у ювілейних та тематичних вечорах, присвячених творчості І. С. Баха, С. Рахманінова, Дж. Верді та інших композиторів. Починаючи з 2004 року є постійною ведучою та учасницею концертів, присвячених творчості І.С.Баха.З 2005 року є постійною ведучою міського музичного фестивалю «Джаз-фест-Поділля» (2005, 2007 рік). Починаючи з грудня 2005 року постійно веде концерти відділу «Фортепіано», присвячені творчості С. Ріхтера: «Стань музикою, слово» - літературно-музична композиція за творами К. Паустовського – Е. Гріга. (2005 р.); «Стань музикою, слово» - літературно-музична композиція за творами Нагибіна – С. В. Рахманінова (2006 р.); концерт вокальної музики «П. Чайковський. «Дитячі пісні» (2007 р.); літературно-музична композиція «С. Т. Ріхтер. Життя та творчість» (2008 рік).

Крім постійних заходів, як лектор, веде авторські, тематичні та ювілейні концерти: 2005 р. – училищний концерт, присвячений Дню Музики; 2006 р. – ювілейний концерт Г. І. Кшевицької, Цибулі; 2007 р. – концерт вокальної музики студенток Львівської консерваторії С. Кожухівської та Т. Борецької; 2007 р. – концерт вокальної музики за участю О. Леонової та студентів класу Ж. П. Волкової; 2009 р. – концерт ансамблю «Імпреза».

Репецька В. Г. бере активну участь в організації та проведенні конкурсів, конференцій, семінарів: щорічний конкурс «Ерудит» зі Світової музичної літератури для студентів І та IV курсів виконавських відділів; конференції у стінах ХМУ ім. В. І. Заремби («Р. Щедрін – видатний російський композитор-піаніст другої половини 20 століття» – 2012 р., «Вагнер та сучасність» – 2013 р., «М. К. Реріх і музика» – 2014 р.); участь у бахівській конференції («Символіка в творчості І.С.Баха», 2001 р.), у педагогічній конференції, присвяченій Ш. Амонашвілі («Педагогіка Джона Грея», 2006 р.), на всеукраїнській конференції «Слов'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури» м. Вінниця («Символізм в творчості С. І. Танєєва»), у конференціях Наукового методичного центру (доповідь «Виконання музичного матеріалу на уроках музичної літератури» – 2015 р.), постійна участь у науково-методичних конференціях навчального закладу.

З 2009 року В.Репецька розпочала публіцистичну діяльність: в газеті «Проскурів» від 16.04.09. була опублікована стаття «Яскраве свято фортепіанної музики», також вийшла в світ стаття «Життя та творчість Людвіга Ван Бетховена».

goshkoГошко Інеса Вікторівна (1980 р.н.) – викладач відділу «Теорія музики», завідувач сектору практики Хмельницького музичного училища ім. В. І. Заремби. Початкову музичну освіту здобула в ДМШ №1 по класу домри у викладача Пачеко Н. В. У 1996 році вступила до Хмельницького музичного училища ім. В.Заремби на відділ «Теорія музики» (клас викладача Стрельникової І.О.). По закінченню училища, у 2000 році, отримала дипломом з відзнакою молодшого спеціаліста та кваліфікацію викладача музично-теоретичних дисциплін. Вищу освіту здобула в Харківському державному університеті мистецтв ім. І. П.Котляревського на факультеті «Музикознавство», до якого вступила у тому ж році (науковий керівник - кандидат мистецтвознавства, професор кафедри «Гармонія та поліфонія», доцент Полтавцева Г. Б.). В університеті навчалась у таких науковців як Кравцов Т. Г, Шубіна Л. І., Мізітова А. А, Іванова І. Л., Ігнатченко Г. І. тощо. Займалась науковою діяльністю та, по закінченню ХДУМ ім. І. П. Котляревського у 2005 році, успішно склала державні іспити та захистила дипломну роботу на тему «Феномен музичного строю у сучасному теоретичному та художньому контекстах». Отримала диплом спеціаліста та кваліфікацію музикознавця, викладача. У 2006 році вступила до магістратури Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії за спеціальністю «Управління навчальним закладом» (науковий керівник - кандидат педагогічних наук, професор кафедри менеджменту освіти, доцент Плахтій В. І.). У 2008 році успішно склала державні іспити, захистила магістерську роботу з теми «Теоретичні засади управління процесом естетичного виховання студентської молоді» та отримала диплом магістра.

З 2000 році працює у Хмельницькому музичному училищі ім. В.Заремби на відділі «Теорія музики», є викладачем таких дисциплін як сольфеджіо, основи теорії музики, гармонія, аналіз музичних творів у студентів як загальних відділів так і відділу «Теорія музики». З 2006 року, окрім викладацької діяльності, вже 10 років є куратором академічних груп. З 2014 року завідувала кабінетом музично-теоретичних дисциплін. З 2015 року займає посаду завідуючого педагогічної практики училища і зокрема Дитячої музичної школи-студії при училищі.

Серед методичних робіт створено робочі навчальні програми з дисциплін Сольфеджіо, Основи теорії музики та Гармонії для відділів "Хорове диригування", "Спів"; розроблено низку методичних робіт з педагогічної та виховної тематики, опубліковано ряд статей у збірках конференцій, серед яких: «Феномен сучасного музичного строю» //Друга Міжнародна науково-практична конференція молодих науковців «Слов'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури» 2007р. м. Вінниця; Наукова праця Асаф'єва «Музична форма як процес» - новаторський підхід до питань формотворення в музиці // Асаф'єв та сучасність. Матеріали тематичної конференції ХМУ ім. В. І. Заремби. 2014 р.; Виховання студентської молоді в умовах модернізації українського суспільства // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, Дев'яті педагогічні читання пам'яті М. М. Дарманського: соціально-педагогічні основи розвитку освіти в регіоні, квітень 2014 р. тощо. Є учасником Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференцій, серед яких обласна наукова конференція спільно з центром ім. Реріха присвячена творчості Ш. Амонашвілі (березень 2011р.); Регіональний науково-практичний семінар «Концептуальні проблеми мистецької освіти» (18-19 березня 2014 р., ХГПА) тощо.

За час роботи в училищі є розробником та співавтором завдань з музичної грамоти та сольфеджіо обласних музично-теоретичних олімпіад; організатором та розробником завдань з гармонії та сольфеджіо училищних олімпіад. Активно приймає участь у проведенні та в роботі журі вищезгаданих конкурсів.

В цілях профорієнтаційної роботи здійснюються виїзди з методичною допомогою в ДМШ та ДШМ області (м. Кам'янець-Подільський). Систематично надається консультативна допомога абітурієнтам та методична допомога викладачам ДМШ та ДШМ міста та області з питань викладання теоретичних дисциплін, приймається участь в обласних семінарах-практикумах, регіональних науково-практичних конференціях з методичних питань (засідання викладачів області та міста в методичному центрі з доповіддю «Творчі завдання на уроках сольфеджіо» (19.02.13 р.); обласний семінар викладачів музично-теоретичних дисциплін ПСМНЗ «Впровадження інноваційних педагогічних технологій на уроках музично-теоретичних дисциплін» (22.02-23.02.11 р.).

Як куратор займається організаційно- виховною роботою: проведення відкритих виховних заходів, конкурсів; творчих зустрічей, зокрема присвячених ювілею навчального закладу «Видатні випускники училища. С. Левін», «Видатні випускники училища. Є. Геплюк» тощо; систематично здійснюються екскурсійні поїздки з академічними групами до м. Львів (2011р), м. Київ (2012р.), м. Одеса (2013р, 2015р.) в оперні театри та філармонії; здійснюється культурно-просвітницька робота, а саме підготовка та проведення лекцій, доповідей та виступи з ними на спільних засіданнях гуртків, тижнях відкритих дверей, школи педагогічної майстерності, методичних об'єднаннях кураторів тощо. У 2011, 2013, 2014 роках виконувала обов'язки відповідального секретаря Державних іспитів училища.

За час роботи зарекомендувала себе як вимогливий педагог з високим професійним рівнем викладання. Підтвердженням цього студенти-випускники, які демонструють ґрунтовні знання з музично-теоретичних дисциплін при вступі до мистецьких та педагогічних ВУЗів України. Серед нагород отримано подяку за творчу співпрацю у підготовці проекту «Перші наукові студії» та активну участь у роботі Другої Міжнародної науково-практичної конференції молодих науковців «Слов'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури» у м. Вінниця (2007р); за сумлінну багаторічну працю отримано подяки та нагороджено почесними грамотами ХМУ ім. В. І. Заремби, Обласного управління культури, національностей та релігій.