Загальне фортепіано викладачі

РадченкоЛГРадченко Людмила Гнатівна (1945 р.н.) – завідувач відділу «Загальне фортепіано». Закінчила Львівську державну консерваторію ім. М.В. Лисенка, за спеціальністю: «Фортепіано» (1969 р.). З 1969 р. по 1979 р. працювала викладачем фортепіано у Ростовському на Дону музично-педагогічному інституті.  В училищі працює з 1979 року, де пройшла шлях від викладача відділу «Спеціального фортепіано», завідувача відділом, заступника директора з навчальної роботи до директора цього закладу. З 2011 року Радченко Л.Г. очолює відділ «Загальне фортепіано». Радченко Л.Г. є автором ряду наукових публікацій, статей, методичних робіт, посібників, рекомендацій, якими користуються студенти вищих навчальних мистецьких закладів І-ІІ рівня акредитації, викладачі та учні дитячих музичних шкіл, а саме: «Завдання, що виникають перед виконавцем камерної музики І.С. Баха», «Виконавський аналіз 3-голосних інвенцій І.С. Баха», «Виконавський аналіз всіх сонат Д. Скарлатті», «Запровадження інноваційних форм і методів навчання», «Самовдосконалення викладача і студента, розвиток творчої особистості в умовах розбудови вищої школи в Україні» та інші. За її ініціативою та поданням у 2000 році Кабінет міністрів України присвоїв ім’я Владислава Івановича Заремби Хмельницькому музичному училищі.  

Радченко Л.Г. стала в 2002 році співзасновником філії Міжнародного Бахівського товариства на базі Хмельницького музичного училища ім. В.І. Заремби. Вона є ініціатором відкриття нових спеціалізацій – «Академічний спів», «Естрадний спів», «Народний спів», що стало поштовхом до відродження вокальної культури Подільського краю, засновником  всеукраїнського конкурсу українського солоспіву імені В.І. Заремби.

Була нагороджена почесними державними нагородами України, зокрема, – Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв», медаллю «Ветеран праці», почесним званням «Відмінник освіти України». Людмила Гнатівна є лауреатом обласної премії імені Владислава Заремби в галузі музичного мистецтва.

КісілєвськаКісілєвська Людмила Василівна (1947 р.н.) – викладач відділу «Загальне фортепіано». Закінчила в 1973 році Запоріжську Національну музичну академію. Працює в Хмельницькому музичному училищі ім.. В.І. Заремби на відділі «Загальне фортепіано» з 1971 року. Довгий час займалася виховною роботою, будучи з 1973 по 2003 р. куратором груп. Приймала активну участь в концертах, культурному житті міста. Довгі роки була секретарем педагогічної ради; працювала членом профспілки. Працювала концертмейстером в класі Ясіновської М., Ковтуненко Т., Пірога О. та ін.. Систематично проводить тематичні концерти класу. Зокрема, «У гостях у французького композитора Теодора Лака»; «Сторінками сучасних видань» (де звучали твори Г. Мачіні, А. П’яцолли, В. Купревича, А. Скулте); «Чарівний світ Френка Черчиля». Підготувала ряд методичних робіт, зокрема: «Й.С. Бах ”Закони музичної риторики”»; «М.А. Скорульський “Емоційний колорит і багатоплановість творчості”»; «Врахування індивідуально-психологічних якостей учня під час вибору навчального репертуару».   

ВалентюкВалентюк Неоніла Пилипівна (1954 р.н.) – викладач відділу «Загальне фортепіано». 1978-го року закінчила Львівську державну консерваторію ім. М.В.Лисенка за спеціальністю: «викладач по класу фортепіано». Викладачем у Хмельницькому музичному училищі ім. В.І. Заремби працює з 1978 року, а з 1996 по 2011 рік очолювала відділ «Загальне фортепіано». З 1980 року Валентюк Н.П. працює концертмейстером студентського хору «Молодість» Хмельницького музичного училища ім. В.І. Заремби. В якості концертмейстера була нагороджена: дипломом ІІІ Всеукраїнського фестивалю хорової музики «Співоча асамблея» (2013, м. Хмельницький); почесною відзнакою VII Міжнародної пасхальної асамблеї (2015р., м. Київ); подякою за участь в І хоровій асамблеї (2015 р., м. Хмельницький). Окрім того, є дипломантом XV всеукраїнського фестивалю духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва» (2008 р.); лауреатом Всеукраїнського конкурсу хорової музики «Товтри» (м. Кам’янець-Подільський, 2011 р.); лауреатом XI Міжнародного конкурсу дитячої та юнацької творчості «Зірковий Симеіз» (2011 р.). Постійно виступає на державних іспитах, звітних концертах, міських та обласних заходах. Щорічно проводить тематичні концерти студентів свого класу – «До Різдва Христового», «Музика небес», «Душа України в музиці», фортепіанна творчість В. Барвінського, Б. Фільц, Д. Січинського та інші.

Студенти викладача приймають активну участь в щорічних конкурсах відділу на краще виконання творів українських композиторів. Більшість випускників викладача навчаються у вищих навчальних закладах України. Творча діяльність Неоніли Пилипівни відзначена грамотою управління культури та туризму обласної держадміністрації (2009 р.), грамотою Хмельницької Обласної ради (2014 р.) за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, виховання творчої молоді.  

 БезымянныйХарламова Лариса Григорівна (1954 р.н.) – викладач відділу «Загальне фортепіано». Вищу музичну освіту отримала у Львівській державній консерваторії ім. М.В. Лисенка за спеціальністю: «викладач по класу фортепіано, концертмейстер». В училищі працює з 1981 року концертмейстером, спочатку на відділах «Оркестрові духові та ударні інструменти», «Оркестрові струнні інструменти», з 1985 року на відділі «Хорове диригування» (в класі викладача Константінової Л.Є., а з 2013 року в класі викладача Книш В.В). Концертмейстерська діяльність вдало поєднується з викладанням на відділі «Загальне фортепіано». Випускники Лариси Григорівнінавчаються у вищих навчальних закладах Львова, Києва, Одеси, Харкова. Викладач багато часу приділяє підвищенню професійного рівня. Це засвідчує систематичне стажування у Львівській Національній музичній академії, методичні роботи. Більше десятиліття традицією класу викладача Харламової Л. Г. є «Квітневі концерти», в яких приймають участь студенти класу: «Присвяти: – Б. Фільц», «Прелюдія – від Й. Баха до сучасності», «Українська фортепіанна музика ХХІ століття» тощо. За багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у виховання творчої молоді та у розвиток музичного мистецтва. неодноразово нагороджена Почесними грамотами, подяками Управління культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації, дирекцією Хмельницького музичного училища ім. В. І. Заремби.

ЛопесЛопес Анна Францисківна (1979 р. н.) – викладач відділу «Загальне фортепіано», концертмейстер. Вищу музичну освіту отримала у Львівській музичній академії ім.. М. В. Лисенка за спеціальністю: «викладач по класу фортепіано, концертмейстер» (2004 р.). В училищі працює з 2001 року як концертмейстер спочатку на відділі «Оркестрові духові та ударні інструменти» (в класі викладача Андросюка Р.Є.), з 2006 р. – на відділі «Хорове диригування» (в класі викладача Ярецької В.Е. та Мацюри О.Б.). Систематично підвищує свій професійний рівень проходячи стажування у Ніжинському Державному університеті ім.. М.Гоголя. Протягом останніх трьох років приймала участь як концертмейстер у Всеукраїнському фестивалі (м. Ніжин) зі студентами відділу «Хорове диригування». З 2015 р. Анна Францисківна є концертмейстером хору на відділі «Спів». Хор приймає активну участь у мистецько-громадському житті училища. Концертмейстерська діяльність вдало поєднується з викладанням на відділі «Загальне фортепіано». Свідченням цього є концерти класи та відкриті уроки. За період роботи були створені ряд методичних робіт, зокрема: «Робота над технікою»; «Педалізація в творах»; «Ансамблева гра». За сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомий внесок у виховання молоді, у розвиток музичного мистецтва нагороджена Почесними грамотами, подяками Управління культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації, дирекцією Хмельницького музичного училища ім. В. І. Заремби.

СоболєваСоболєва Ірина Іванівна (1982 р.н.)– викладач відділу «Загальне фортепіано», концертмейстер. 2008 році закінчила Одеську державну музичну академію імені А.В. Нежданової і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобула кваліфікацію: «артиста камерного ансамблю, концертмейстера, викладача з класу фортепіано». В музичному училищі імені В. І. Заремби працює з 2012 р., на посаді концертмейстера та викладача «Загального фортепіано». За час роботи в училищі як концертмейстер була нагороджена:Дипломом за високопрофесійну майстерність у виконанні музичних творів на Всеукраїнському конкурсі виконавців на духових та ударних інструментах в м. Донецьку (2014 р.); Подякою за професійну підготовку та якісний виступ на відкритому конкурсі Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки (2014р.); Подякою за підготовку учасників ІІІ-го Міжнародного конкурсу «Подільський Водограй» (2014 р.); Подякою за професійний виступ на першому відкритому конкурсі виконавців на оркестрових духових та ударних інструментах « Сурми над Бугом» (2015 р.). На відділі «Загального фортепіано» підготувала ряд концертів класу з творів українських композиторів. Зокрема, в 2013 р. – « Квітуча Україна» (де прозвучали композиції українських композиторів 20-21 ст.), у 2014 р. – «Цвіте терен».