ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З ТЕОРІЇ МУЗИКИ імені Т. С. КРАВЦОВА

gb17052021p401

 Вже шостий рік поспіль Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського запрошує студентів мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації та учнів 10-11 класів середніх спеціалізованих музичних шкіл до участі у Всеукраїнському конкурсі з теорії музики, метою якого є залучення художньо обдарованої молоді до активної творчої і науково-дослідницької діяльності, а також вшанування пам’яті та пропагування творчості українського композитора та науковця Т. С. Кравцова.

Цього року Конкурс відбувався у дистанційному форматі і складався з письмового туру, який передбачав виконання наступних письмових робіт:
- створення трьох різних (2-голосної, 3-голосної та гомофонно-гармонічної) обробок запропонованої української народної пісні «Ішов козак потайком» із довільним виконавським складом;
- письмовий аналітичний етюд мініатюри Т. С. Кравцова для хору a cappellа «В тиші алей вальсує вітер» (з циклу «Акварелі») на слова В. М. Сосюри, в якому необхідно було представити висвітлення взаємодії гармонії з іншими засобами музичної виразності, роль голосоведення, синтез слова і музики, особливості тонального розвитку, виразність інтонаційного та гармонічного параметрів композиції.
Хмельницький музичний коледж ім. В. І. Заремби представили 2 студентів – Хабаль Анастасія (III курс, відділ «Теорія музики») та Дацкова Марія (IV курс, відділ «Спів»).
Учасниці з ентузіазмом поринули у творчий процес і до вказаного терміну надіслали свої конкурсні роботи на розгляд високоповажного журі, до складу якого увійшли знані музикознавці, композитори, а також провідні фахівці кафедр теорії музики і композиції та інструментування ХНУМ імені І. П. Котляревського: заслужений діяч мистецтв України, декан виконавсько-музикознавчого факультету, професор Сергій Турнєєв (голова журі), кандидат мистецтвознавства, доцент Наталія Беліченко (науковий керівник Конкурсу), завідувач кафедри композиції та інструментування, Народний артист України, професор Володимир Птушкін, кандидат мистецтвознавства, доцент Марія Борисенко, доцент Олена Пінчук.
5 травня відбулась урочиста онлайн-зустріч із конкурсантами та їх викладачами, на якій було оголошено переможців. У вітальному слові від в.о. ректора ХНУМ імені І. П. Котляревського – Заслуженого діяча мистецтв України, кандидата мистецтвознавства, професора Наталії Говорухіної було зазначено зростання професійного та організаційного рівня конкурсу, для участі в якому цьогоріч було надіслано 51 заявку з 20 навчальних закладів. Географія конкурсу об’єднала учасників з усієї України від заходу до сходу – адже у змаганні взяли участь студенти з Тернополя, Рівного, Дрогобича, Бахмута, Вінниці, Житомира, Харкова, Кривого Рогу, Львова, Мелітополя, Миколаєва, Полтави, Сум, Сєвєродонецька, Хмельницького.
За рішенням журі лауреатом І премії VI Всеукраїнського конкурсу імені Т. Кравцова стала ХАБАЛЬ АНАСТАСІЯ (клас викладача Лачко Т.Ю.), яка набрала максимальну кількість балів серед всіх учасників. Приз «Надія» виборола ДАЦКОВА МАРІЯ (клас викладача Гошко І.В.). Конкурсанти та їх викладачі відзначили високий рівень у роботі організаційного комітету та складу журі, цікаві та змістовні завдання, уважне та об’єктивне оцінювання творчих та музикознавчих робіт.
Конкурс з теорії музики є серйозним випробуванням, адже вимагає від юних учасників неабияких професійних та інтелектуальних зусиль. Цей захід є відчутним стимулом, своєрідною віхою у становленні майбутніх науковців-композиторів, оскільки дозволяє зробити перші самостійні кроки на творчому шляху. Тож, бажаємо нашим студентам та їх викладачам нових перемог та професійних здобутків у майбутньому!