Друга конференція молодих дослідників

30

2931

Друга конференція молодих дослідників народної музики об’єднала навколо себе студентську молодь різних регіонів України. 23 листопада 2019 року до Львівської музичної академії ім. М.Лисенко з’їхались молоді фольклористи та їх наукові керівники. В конференції, присвяченій 175-літтю цього закладу, взяли участь представники з Івано-Франківська, Львову, Ужгорода, Хмельницького, Рівного, Вінниці, Києва, Черкас та Бахмута. Як і в минулому році, своїми фольклорними знахідками ділились починаючі науковці Вищих і середніх музичних закладів (музичних академій, коледжів та училищ). Рівень виступів значно виріс, а тематика збагатилась матеріалами власних фольклорних експедицій. Багато народних пісень було виконано силами самих виступаючих (соло або ансамблями), щоправда звучали вони в академічній манері.

Наше місто представляла зовсім юна дослідниця Дар’я Цвігунова, студентка 2 курсу теоретичного відділу (науковий керівник – викладач-методист Хлистун Л.П.), учасниця фольклорного гурту «Ладовиці» (керівник – Ірина Телюх). Її виступ «Марія Осаковська – остання хранителька давньої співочої традиції с.Зелені Курилівці Новоушицького р-ну Хмельницької області» був зустрінутий з великим захопленням і викликав багато запитань. Схвальними оплесками слухачі супроводжували виконання нею стародавніх народних пісень з репертуару села, виконаних в автентичній манері, наближеній до складного мелізматичного співу Марії Осаковської.

Наша учасниця виділялась також своїм регіональним старовинним вбранням, яке характерне для ряду сіл Хмельницької Наддністрянщини, де Даша неодноразово бувала у фольклорних експедиціях, організованих Іриною Телюх. Сподіваємось на те, що в нашому коледжі підростає майбутня фольклористка-дослідниця, яка зможе стати на рівні кращих науковців в галузі музичної фольклористики Хмельниччини!

Любов Хлистун,

викладач відділу «Теорія музики»,

завідувач кабінету української музики і фольклору