Курси підвищення кваліфікації: «Виховання музичної майстерності: методика викладання гри на фортепіано»
Підвищення кваліфікації викладачів мистецької школи – це постійний процес удосконалення професійних навичок, знань і компетентностей, спрямований на максимально ефективне викладання фахових музичних дисциплін. Кожного дня та з кожним учнем викладач мистецької школи вирішує нові індивідуальні завдання, які скеровують до пошуку та адаптації до сучасних методик навчання, до використання нових прийомів та технологій, розвитку виконавської майстерності та підвищенню педагогічної ефективності в роботі.
Відповідно до плану роботи, 30 січня 2025 року в Хмельницькому фаховому музичному коледжі ім. В.І.Заремби тривала робота Курсів підвищення кваліфікації викладачів відділів і класів фортепіано мистецьких шкіл області, під час яких присутніми у залі було обговорено важливі питання з методики викладання гри на інструменті, проблеми та шляхи їх подолання різноманітних труднощів у розвитку юних піаністів, обговорено шляхи мотивації до навчання, розвитку зацікавленості та підвищення рівня виконавської майстерності учнів різних класів та здібностей.
Із учасниками Курсів працював запрошений спікер курсів - МУЛЯР ПАВЛО МИХАЙЛОВИЧ – професор Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, лауреат Міжнародних конкурсів, який представив тему: «Робота над віртуозністю у фортепіанних творах композиторів-романтиків» та провів майстер-клас зі студентами відділу "Фортепіано" Хмельницького фахового музичного коледжу ім. В.І. Заремби.
Свої доповіді та практичні заняття учасникам Курсів представили викладачі відділу "Фортепіано" ХФМК ім. В.І.Заремби:
БЕРНАЦЬКИЙ ВІТАЛІЙ ВІКТОРОВИЧ – лауреат Всеукраїнських конкурсів, викладач вищої педагогічної кваліфікаційної категорії відділу «Фортепіано», концертмейстер : «Формування і розвиток музичного мислення у учня-піаніста».
СОБОЛЄВА ІРИНА ІВАНІВНА – викладач вищої педагогічної кваліфікаційної категорії відділу «Загальне фортепіано», концертмейстер: «Загальне фортепіано як додатковий інструмент в мистецькій школі».
ПОЛАТАЙКО ЛАРИСА ПЕТРІВНА – викладач вищої педагогічної кваліфікаційної категорії відділу «Фортепіано», концертмейстер: «Методи прискорення вивчення музичних творів».
ХАБАЛЬ ЖАННА ВОЛОДИМИРІВНА – старший викладач, викладач першої педагогічної кваліфікаційної категорії відділу «Фортепіано»: «Робота над інструктивним матеріалом на заняттях з дисципліни «Фортепіано» та варіативність розвитку техніки у різних класах мистецьких навчальних закладів".
Учасники у живому спілкуванні ділились власним досвідом, спостереженнями, проблемами, які виникають у практичній діяльності. Зважаючи на досить щільний графік навчання, викладачі навіть під час перерв обговорювали новинки фортепіанного репертуару для юних музикантів, ділились успіхами та новими викликами, а також відзначили цінність спілкування з колегами наживо та можливість працювати у реальному освітньому середовищі.