Анатолій Михайлович Нікіфорук
Баяніст, педагог, композитор, член ВНМС (1991), член міжнародного Бахівського товариства (1999), лауреат 1-го Всесоюзного конкурсу музикантів-виконавців з дефектами зору (1990, місто Москва); IV-ro Міжнародного конкурсу баяністів та акордеоністів «Кубок Кривбасу» (2001, м. Кривий Ріг), учасник V-гo Міжнародного конкурсу музикантів-виконавців з дефектами зору у м. Маріанські Лазні (1991, Чехословаччина); 1-го Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах, (1995, м. Хмельницький), мистецьких проектів Хмельниччини за участі композиторів А. Потапова, О. Лукіна, виконавців Г. Тарадай, І. Галкіна, О. Горченко та Р. Горченко.
Народився митець 4 травня 1966 у місті Дунаївці Хмельницької обл. Закінчив Київську музичну школу-студію (1982, клас О. Демченка), Хмельницьке музичне училище (1986, клас Є. Жукова), Львівську консерваторію ім. М. Лисенка (1991, клас баяна М. Оберюхтіна, клас композиції П. Гергелі). Вдосконалювався приватно у І. Яшкевича (1991 – 2000 рр.).
Після закінчення навчання працює і до сьогодні викладачем баяна/акордеона у Хмельницькому музичному училищі ім. В.І.Заремби.
Окрім викладацької діяльності, проводить також і активну концертну діяльність. Концертує, починаючи ще з студентських років, виступаючи як соліст та ансамбліст. У дуетах та тріо з С. Нікіфорук, С. Кушніруком, В. Щуром виконав ряд високохудожніх програм у навчальних закладах Львова, Тернополя, Хмельницького, Ужгорода, Києва, Кам'янець-Подільського. Разом з дружиною С. Нікіфорук виконав понад 20 сольних концертних програм, а з учнями (Г. Петерчук-Дияк, О. Колодій, Д. Тукало, О. Кедрун, О. Якубов, О. Колосовська, І. Адамець, Р. Балагур, Н. Муляр, О. Шмига, О. Крижанівська, А. Купріянець та ін.) виступив у понад 50 сольних концертах в ДМШ м. Хмельницького та області (1994 – 2009 рр.). Записав 2 компакт-диски.
Основу композиторського доробку складають твори для баяна – „Українська дума”, „Ноктюрн”; „Три інвенції”, Дві прелюдії та фуга; п’єса „Вічний рух”; Дитяча сюїта для баяна, а також для інших інструментів – Прелюдія h-moll для фортепіано, Токата для фортепіано, Рондо для скрипки та фортепіано, Народний наспів для домри solo, Тарантела для домри solo, Українська фантазія для баяна та бандури, вокальні композиції для сопрано та альта у супроводі фортепіано.