"Українська культура очима молоді "
13 грудня 2024 року відбулась Обласна відкрита науково-практична студентська конференція «Українська музична культура очима молоді: теоретичний, історичний і педагогічний аспекти», яку організували та провели колеги з Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва.
Учасників конференції привітали - Людмила РУМЕГА, в.о. начальника управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації, заслуженого працівника культури України; Марина ЯВОРСЬКА, директор Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва, заслужений діяч мистецтв України; Людмила ШАПОВАЛОВА, академік Академії наук вищої школи України, доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри інтерпретології та аналізу музики Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського.
Блонська Дар’я, студентка IV курсу відділу «Теорія музики», представила дослідження на тему: «Деякі особливості гармонічної мови Віктора Камінського в камерній мініатюрі «Голоси прадавніх гір», науковий керівник – Круліковська Тетяна Петрівна, доктор філософії, викладач-методист відділу «Теорія музики».
Робота була присвячена аналізу музичної мови композитора як представника українського музичного мистецтва ХХ – початку ХХІ століття, дослідженню деяких особливостей музичного письма та гармонічної мови Віктора Камінського на прикладі твору «Голоси прадавніх гір». Зацікавленість до творчості композитора обумовлена ще й тим, що навчався та свій перший композиторський досвід Віктор Камінський здобув у Хмельницькому музичному училищі, займаючись по класу композиції та гармонії у Віктора Цибульника. На прикладі здійсненого дослідження та застосування проаналізованих гармонічних засобів у творі «Голоси прадавніх гір» було відзначено майстерну інтеграцію традиційних засобів і сучасних гармонічних технік композитора, збереження національних традицій та впровадження нових музичних ідей та сенсів у музичних творах.
Приємно, що важлива наукова подія об’єднала молодих науковців та їх наукових керівників з музичних коледжів України – Сєвєродонецька, Дрогобича, Хмельницького, Києва, Харкова, Сум, які представили цікаві змістовні дослідження української та світової музичної культури, фольклору, теорії музики, виконавської інтерпретації, дискутували та обмінювались власними науковими спостереженнями та висновками.
Дякуємо усім членам організаційного комітету конференції, а також модератору засідання Міхалєвій Ользі Євгеніївні – завідувачу навчально-методичного кабінету, голові циклової комісії «Хорове диригування» Сєвєродонецького фахового коледжу, за фахову координацію та музикознавчий супровід заходу.