ТИЖДЕНЬ МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКІЙ ДИТЯЧІЙ МУЗИЧНІЙ ШКОЛІ ім. ФАДЕЯ ГАНІЦЬКОГО 24-28.02.2020
ТИЖДЕНЬ МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКІЙ ДИТЯЧІЙ МУЗИЧНІЙ ШКОЛІ ім. ФАДЕЯ ГАНІЦЬКОГО 24-28.02.2020
Протягом 24-28 лютого 2020 року у стінах Кам’янець-Подільської дитячої музичної школи ім. Фадея Ганіцького проходив тиждень музично-теоретичних дисциплін, присвячений 250-річчю з дня народження Людвіга ван Бетховена.
28 лютого викладачі відділу «Теорія музики» Хмельницького музичного коледжу ім. В.І. Заремби – Лачко Тетяна Юріївна (завідувач відділу), Михайлова Наталія Григорівна (завідувач ДМШ-студії), Сікорська Анастасія Василівна (завідувач денним відділом) разом з колишньою випускницею коледжу, а нині, викладачем Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв – Мартинюк Ольгою Володимирівною, провели профорієнтаційну зустріч з випускниками мистецьких шкіл міста, батьками та викладачами.
Відео-презентація на початку виступу стала своєрідною візитівкою Хмельницького музичного коледжу. Учасники зустрічі мали можливість познайомитись з особливостями навчального процесу закладу, визначними досягненнями студентів на Всеукраїнських та Міжнародних виконавських конкурсах, науково-практичних конференціях та творчих семінарах. Окрема сторінка була присвячена виховним заходам у стінах навчального закладу, захоплюючим подорожам та екскурсіям культурними центрами України, а також життю студентів у новозбудованому гуртожитку коледжу.
Майстер-клас за участю студентів Хмельницького музичного коледжу став справжнім святом музики. Група студентів ІІ курсу (відділів «Теорія музики», «Фортепіано», «Оркестрові струнні інструменти» та «Народні інструменти») на чолі з Лачко Т.Ю. презентували нетрадиційні форми та методи роботи на уроці сольфеджіо. Яскраві виступи стали підтвердженням того, що предмет сольфеджіо може бути цікавим та захоплюючим. Звернення до напряму стильового сольфеджіо є надзвичайно актуальним у сучасному культурному просторі, тому вибір музичних творів композиторів ХХ-ХХІ століття у джазовому та інших сучасних стилях став логічним та надзвичайно вдалим педагогічним прийомом. Особливою родзинкою виступів стали сценічно обіграні музичні композиції, а також залучення юних глядачів до безпосередньої участі в одному з номерів концертної програми.
Кульмінаційною крапкою зустрічі став ІІ Відкритий турнір знавців музично-теоретичних дисциплін «Музичний ерудит» серед учнів мистецьких шкіл, присвячений 250-річчю з дня народження Л. Бетховена. Сім команд з різних мистецьких закладів, змагаючись у креативних конкурсах з музичної літератури, виборювали перемогу за краще знання життя та творчості видатного класика минулого.
Отож, висловлюємо вдячність ініціаторам та організаторам заходу – адміністрації ДМШ ім. Ф. Ганіцького, викладачу Сторожук О.О. за колосальну роботу, спрямовану на досягнення важливої мети – залучення учнів та викладачів до спільного процесу з популяризації класичної музики, збільшення мотивації до навчання та зацікавлення музично-теоретичними предметами а отже, підвищення загальнокультурного рівня нашого молодого покоління.