11. Використання бібліотеки та інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі
11.1. Забезпечення навчально-методичною та довідковою літературою, ефективність її використання
Комісія відмічає, що потребує поповнення комп’ютерна база училища як сучасним обладнанням, так і навчально-програмним забезпеченням на електронних носіях. Необхідно вирішувати питання придбання та ремонту музичних інструментів.
Бібліотека училища є його навчальним, інформаційним та культурно-просвітницьким підрозділом, має відповідну матеріально-технічну та науково-методичну базу. Приміщення бібліотеки, читального залу на 95 місць та книгосховище забезпечені необхідним бібліотечним обладнанням, охоронними і протипожежними засобами.
Фонд бібліотеки становить 50220 примірників, у тому числі:
– навчальної літератури – 4777 примірників,
– наукової літератури – 3331 примірник,
– нотної літератури – 23174 примірники,
– художньої літератури – 1937 примірників.
Середня кількість навчальної літератури, яка припадає на одного студента – 15 примірників. Забезпечення студентів спеціальності навчальною літературою з циклу дисциплін гуманітарної та соціально-економічної підготовки становить 100%, з циклу професійно-орієнтованої підготовки – 100%, з циклу професійної та практичної підготовки – 100%.
Забезпечення навчальною і довідковою літературою зі спеціальних дисциплін відповідає вимогам і поновлюється підручниками українською мовою. Бібліотека постійно інформує про надходження нової літератури.
Результат самооцінки: 10 балів, рівень: високий
11.2. Забезпечення сучасною комп’ютерною технікою
Національною програмою «Освіта України ХХІ сторіччя» передбачено впровадження у навчально-виховний процес новітніх педагогічних технологій та науково-методичних досягнень, створення нової системи інформаційного забезпечення освіти, входження України у транс-континентальну систему комп’ютерної інформації (Інтернет).
У коледжі функціонує 2 комп’ютерних класи.
Крім того, для забезпечення навчального процесу використовується мультимедійний комплекс (проектор та пересувний екран), 5 принтерів.
Комп’ютери використовуються на заняттях із загальноосвітніх дисциплін для створення та збереження навчально-методичного забезпечення, тестування окремих студентів на занятті, демонстрації відеофрагментів, презентацій та ін.
Функціонує динамічний сайт, що постійно оновлюється. Там можна знайти інформацію про навчальний заклад, його історію, про викладачів, перелік спеціальностей та дисциплін, інформацію для абітурієнтів, а також новини.
У процесі викладання комп’ютерних дисциплін враховується зацікавленість студентів у сучасній комп’ютерній техніці. Інтерактивні технології навчання створюють міцний фундамент для зростання професійних навичок викладачів та студентів.
Результат самооцінки: 8 балів, рівень: достатній
Загальний по розділу
Результат самооцінки: 9 балів, рівень: достатній