14. Роль навчального закладу у житті територіальної громади
За 55 років свого існування Хмельницьке музичне училище забезпечило кадрами музичні колективи не тільки Хмельниччини, але й інших регіонів України.
Це – обласний академічний симфонічний оркестр, камерний оркестр, муніципальний духовий оркестр, муніципальний камерний хор, капела бандуристів та багато інших, основу яких складають не тільки випускники, але й викладачі та студенти училища.
Щороку студенти та викладачі навчального закладу дають більше 100 концертів у різних установах та закладах міста і області. Можна назвати лише деякі з них: шпиталь ветеранів ВВв, Будинок дитини, Будинок людей похилого віку, Хмельницька академія прикордонних військ України, художній, краєзнавчий та літературний музеї, військові частини, бібліотеки, практично всі навчальні заклади міста від шкіл до ВНЗ, відкриті міські майданчики. За участю колективів та солістів училища проводяться всі міські та обласні заходи, пов’язані із знаменними та ювілейними датами.
В останні роки на Хмельниччині з ініціативи училища та науково-методичного центру за підтримки обласного управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА проводяться конкурси-огляди та фестивалі виконавців на інструментах серед учнів ПСМНЗ.
Вагомим внеском у збагачення наукового потенціалу училища стали успішні виступи студентів старших курсів та викладачів Хмельницького музичного училища ім. В.І. Заремби з науковими роботами на науково-практичних та науково-теоретичних конференціях різних рівнів:Другій регіональній науково-практичній конференції «Музикознавчі студії Поділля 2013» (м. Вінниця, 2013 р.); П’ятій Міжнародній Бахівській академії (м. Донецьк, 2013 р.); Першій регіональній конференції, присвяченій 200-річчю від дня народження Ф.Ліста (м. Хмельницький, 2012-13 р.); Другій регіональній конференції «Актуальні питання музичної педагогіки» м. Хмельницький, 2014 р.).
У 2013 році на базі училища було проведено ІІ регіональну науково-практичну конференцію «Музика і Всесвіт
У 2013 році було проведено студентські дослідницькі семінари, присвячені постаті В.Барвінського, у 2014 р. – студентську конференцію, присвячену дослідженню життя та творчості Б.Асаф’єва, дослідницький семінар «Національні символи України в музиці».
Щорічно студенти відділу «Теорія музики» здійснюють відкритий захист студентських курсових робіт з фахових дисциплін. Це – творча лабораторія, яка формує навички наукового мислення, вміння розкрити проблемні питання, які тісно пов’язані із фахом та в подальшому застосовуються на практиці.
Активну участь у діяльності Хмельницького філіалу Міжнародного музичного товариства ім. Й.С. Баха на базі училища беруть студенти та викладачі різних спеціалізацій. У щорічних науково-практичних конференціях, семінарах та інших творчих заходах під егідою Бахівського товариства беруть участь і випускники училища - студенти Львівської, Київської, Одеської та Харківської музичних академій, Харківської академії культури, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.
Щорічно в училищі проводяться студентські науково-практичні конференції, конкурси з фахових дисциплін, відкриті захисти курсових наукових студентських робіт, що викликають зацікавленість як викладацького, так і студентського колективів.
У період національного відродження з метою піднесення академічного мистецтва в Україні, підвищення культурного рівня подолян та формування творчої активності особистості працівника мистецтва, викладача, були укладені угоди про співпрацю та обмін досвідом, культурно-просвітницьку та мистецьку діяльність між Хмельницьким музичним училищем ім. В.І. Заремби, навчальними закладами та просвітницькими організаціями.
Активна участь педагогів та студентів Хмельницького музичного училища ім. В.І.Заремби у житті міста та області формує позитивний імідж навчального закладу, перетворює училище на культурно-просвітницький та мистецький осередок.
Зокрема, студенти училища є активними учасниками усіх творчих подій міста та області, активно залучаються до культурно-просвітницької та концертно-шефської роботи у залах обласної філармонії, міського будинку культури, відкритих майданчиках міста, у залах обласних бібліотек і музеїв, загальноосвітніх шкіл, дитячих музичних шкіл міста та області, постійно виступають з концертами у військовому шпиталі, будинку пристарілих, дитячому будинку тощо.
Волонтерська група училища постійно працює на відкритих майданчиках, бере участь у мистецьких акціях для воїнів АТО.
Також колектив училища підтримує постійні зв′язки із спілкою воїнів-афганців, радою ветеранів, залучаючи їх членів до проведення виховних заходів.
Здійснює активну концертно-шефську та профорієнтаційну роботу для вихованців дитячих музичних шкіл області, виїжджаючи із концертами класу.
Результат самооцінки: 12 балів, рівень: високий.