Присвята Лесі Дичко ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎

 Важливою подією в мистецькому житті України став ювілей видатної жінки - композиторки Лесі Дичко. Напередодні її 85 - річчя, 23 жовтня в нашому коледжі відбувся запис вітальної програми з музичними номерами і привітаннями для славетної ювілярки. А 26 листопада були проведені III Українські музикознавчі студії "Сучасна українська музика в контексті розвитку національної ідентичності", також присвячені ювілею Лесі Дичко, який організували завідувач кабінету української музики та фольклору Хлистун Л.П. та викладач відділу "Теорія музики" Михайлова Н.Г.

Студії проходили в змішаному форматі: очно на них були присутні викладачі та студенти коледжу і Рябова Тетяна Яківна, викладачка теоретичних дисциплін Волочиської ДМШ. Ще 20 колег з області брали участь онлайн як слухачі.

На початку роботи студій прозвучали доповіді по творчості ювілярки, а наступні виступи розкривали маловідомі сторінки української музичної культури. Під час засідання виявились цікаві взаємозв'язки як в різних жанрах творчості самої Лесі Василівни, так і між її музикою і діяльністю сучасних українських композиторів.

Духовній тематиці присвятили свої виступи: Рачинська О.Ю. (про свято Різдва в опері Л.Дичко "Різдвяне дійство"), кандидат мистецтвознавства Сікорська А.В. (про магію Різдва в творчості Золтана Алмаші) і кандидат мистецтвознавства Варавкіна - Тарасова Н.П (про молитву "Святий Боже" з "Урочистої Літургії Лесі Дичко).

Постать нашої сучасниці Лесі Дичко як першої української жінки - композиторки світового рівня співпадала в деяких аспектах з діяльністю першої української жінки - композиторки С.Туркевич-Лукіянович, про зв'язки якої з західноєвропейською музикою доповідала Репецька В.Г.

Багатогранність творчого потенціалу Л.Дичко розкривалась у виступах: Михайлової Н.Г. (про твори композиторки у ХХI ст.) і Хлистун Л.П. (про значення жанру фресок у творчості ювілярки).

Відкриттям для присутніх були імена невідомих широкому загалу композиторів, музика яких співзвучна нашому часу: Євгена Петриченка (виступ Рябової Т.Я. про сучасність його творів), Порфірія Бажанського (доповідь кандидата мистецтвознавства Вавренчук І.А. про його опери "Довбуш" і "Біла Циганка"), а також Уляни Горбачевської (у виступі доктора філософії Круліковської Т.П. про сучасну оперу-міф "Ukraine - Terra Incognita").

Приємною родзинкою студій став виступ наймолодших учасників, які проілюстрували доповідь кандидата педагогічних наук Гавриленко Л.М. ("Коло художніх образів у піснях сучасних композиторів для малечі"). Під супровід студента 2 курсу Кучменка Павла (клас викладача - кандидата мистецтвознавства Портного Ю.Л.) 6-річний учень підготовчого класу дитячої музичної школи-студії Давид Слоїк (викладач - кандидат педагогічних наук Гавриленко Л.М.) артистично заспівав пісню Володимира Костенка "Осінь грає на дуду", супроводжуючи спів грою на сопілочці і ефектною підтанцьовкою.

Всі доповіді були надзвичайно цікавими і змістовними, бо виступаючі вклали у виступи душу і серце, захоплюючи всіх присутніх своєю завзятістю.

Підсумовуючи сказане, хочеться відмітити чітку і злагоджену організацію заходу, який вклався у графік роботи і став яскравим доказом того, що українська сучасна музика продовжує йти вперед, відкриваючи нові горизонти по шляху, наміченому геніальною композиторкою нашого сьогодення Лесею Дичко.

Завідувач кабінету української музики і фольклору Хлистун Л. П.

1 6      14 2            2 5

5 57 5   8 5

9 411 112 2

13 219 2  4 4