Вулицями Хмельницького
23 вересня 2015 року студенти І курсу спеціалізацій «Фортепіано», «Теорія музики», «Спів» (куратор - Сікорська А.В.) та І курсу спеціалізацій «Хорове диригування», «Народні інструменти» ( куратор -Вавренчук І.А.) здійснили пішохідну екскурсію вулицями міста Хмельницького
Як відомо, життя людини тісно пов’язане з містом, у якому вона проживає.
Особливо трепетним епізодом нової життєвої віхи для першокурсників є навчання у ще незнайомому місті. Саме для них за чотири роки Хмельницький перетвориться у найрідніше місто, оповите теплими спогадами про студентське життя.
Щоб осягнути незвідані історії Хмельницького, глибше поринути в його атмосферу, академічні групи І курсу («Хорове диригування», «Народні інструменти» –куратор Вавренчук І.А. та «Теорія музики», «Фортепіано», «Спів» – куратор Сікорська А.В.) здійснили пішу екскурсію вулицями міста.
Гідом екскурсійної прогулянки став краєзнавець, директор Хмельницької туристичної агенції Байдак Ігор Миколайович.
Відправним пунктом та місцем зустрічі було обрано меморіал пам’яті «Вічний вогонь». З цього місця екскурсовод почав свою зворушливу розповідь про історію і таємниці споруд центральної частини міста.
Емоційність розповіді відразу знаходила відблиск у поглядах студентів. Для багатьох із нас вельми цікавими стали відкриття маловідомих фактів про будівлі, повз які студенти щоденно ходять на заняття.
Відвідини музею дитячого іконопису, що знаходиться лише в декількох метрах від училища, стало справжньою приємною несподіванкою. Розглядаючи сакральні витвори мистецтва, студенти розпочали активне обговорення побаченого. Адже ці шедеври виконані не досвідченими дорослими майстрами, а винятково дітьми, які навчаються у школі іконопису «Нікош». (До речі, єдиній в Україні!)
Під час подальшої екскурсії гід розгортав для уважних слухачів і трагічні сторінки історії нашого міста. Розповідаючи про події, що пов’язані з діяльністю НКВС, його розправою над людьми, ми усвідомили жах, несправедливість, що мали місце у ті часи. Але, крокуючи далі, ми робили для себе все нові і нові відкриття: де в Хмельницькому була перша стоматологія, де розташовувалася славна кондитерська, яка працює й до сьогодні, де була пожежна частина (на місці теперішнього кінотеатру «Планета») і т.д.
Прогулянка, що тривала майже дві години, пройшла дуже захоплююче та неймовірно швидко.
Сподіваємося, що отримані знання про історію міста допомогли студентам розширити кругозір та більше закохатися у наше рідне місто Хмельницький!
Ірина Вавренчук, викладач відділу
«Теорія музики», куратор групи